Uudised

KAINEM EESTI: alkoholist võttis puhkuse rekordarv inimesi (5)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 31. oktoober 2019, 13:58
Foto: Vida Press
Septembri toimus Tervise Arengu Instituudi (TAI) „Septembris ei joo“ kampaania, mis kutsus inimesi võtma alkoholist puhkust. Kampaanias osalenute arv tegi taas rekordi,  küündides ligi 31 700 osalejani!

„Meil on hea meel, et alkoholist puhkuse võtmine on igal aastal hästi vastu võetud ning inimeste huvi alkoholivaba ajaveetmise vastu suureneb. Veebis, sotsiaalmeedias ja tavameedias ilmus lugusid osalejatest, jagati muljeid, kommenteeriti edusamme ja kutsuti sõpru ka osalema,“ kommenteeris TAI alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel. Kaks aastat tagasi võttis üleskutse vastu ligi 22 000 inimest, eelmisel aastal 27 600.

Kampaania ajal jagati iga päev nõuanded sotsiaalmeedias, mis ergutasid puhkust vastu pidama. Peale selle ilmusid üleskutsed tavameedias, tänavareklaamidel, raadios ja televisioonis, kus teemat selgitasid eksperdid.

Sel aastal olid eraldi tähelepanu all tööandjad, sest alkoholikultuuri kujundamises on oma roll kõigil, kes töötavad inimestega. „Tänu aktiivsele osalemisele oli alkoholi teema septembris ühiskonnas esil. Osalejate omavaheline kogemuste jagamine aitas toetada ka kõhklejaid ning andis põhjust proovida alkoholivaba elustiili ja teisi viise lõõgastumiseks,“ selgitas Sammel.

Samal teemal

4. september 2019, 18:30
MÕTLED SAGELI JOOMISEST? 9 ohumärki, et alkohol maitseb sulle liiga hästi
21. august 2019, 18:00
KAS SU JOOMINE ON KONTROLLI ALL? Kui need küsimused tunduvad ebamugavad, oled juba riskantsel pinnal
19. august 2019, 18:00
KAS ALKOHOL ON ANTIDEPRESSANT? Nii mõjub joomine ärevusele ja stressile
16. august 2019, 18:00
KUI PALJU PEAB JOOMA MAKSATSIRROOSIKS? Haigus on tõenäoline, kui elu jooksul juua selline kogus alkoholi