Lapsed

LASTEARSTID ON KINDLAD: riiklikku vaktsineerimiskavva peab lisama uue kaitsesüsti (3)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 19. november 2019, 12:35
Pneumokokk, mis levib piisknakkusena, võib põhjustada näiteks ägedat keskkõrva-, põskkoopa- või kopsupõletikku.Foto: Vida Press
Lastearstid soovivad, et pneumokokknakkuse vastu vaktsineerimine peaks kuuluma Eesti riiklikku immuniseerimiskavasse, sest see võib põhjustada  väikelastel väga raskeid haigusi, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjonile tehtud pöördumises tõid lastearstid välja, et perearstide hulgas on viimasel ajal levinud arvamusi, et tuulerõugete vaktsiin võiks laste riiklikku vaktsineerimiskavasse lisanduda enne kui pneumokokivastane vaktsineerimine. Lastearstid ei ole sellega aga nõus.

Pneumokokk, mis levib piisknakkusena, võib põhjustada näiteks ägedat keskkõrva-, põskkoopa- või kopsupõletikku, aga raskematel juhtudel meningiiti, kopsupõletikku või sepsist.

"Seega, lastearstide ja laste kõrvaarstide arvamusel ei peaks ega tuleks pneumokokivaktsiini Eesti immuniseerimiskavasse lülitamist imikutel ja väikelastel mitte kaaluda, vaid ta peab seal kindlasti olema," teatasid arstid.

Refereeritud artikli täistekst ERRi uudisteportaalis

Samal teemal

18. november 2019, 11:31
VALIKUT POLE: Saksamaa muutis vaktsineerimise leetrite vastu kohustuslikuks
14. november 2019, 05:00
HOIA TERVISEL SILMA PEAL! 5 olulist asja, mida peab teadma vähki põhjustavast papilloomiviirusest
13. november 2019, 12:03
GRIPP ON RASKEM KUI TAVALINE KÜLMETUS: need head vanad tõed aitavad haigusest pääseda!
6. november 2019, 05:00
KARDAD GRIPPI? Siis unusta kohe need kaheksa levinud väärarvamust!