Uudised

UUS REKORD: apteekides vaktsineeriti gripi vastu üle 14 000 inimese (9)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 21. november 2019 16:49
Foto: Vida Press
Tänavu vaktsineeriti apteekides gripi vastu üle 14 000 inimese, mis on ligi 5000 inimese võrra rohkem kui möödunud aastal.

„See, et nii paljud inimesed kasutasid võimalust end apteegis vaktsineerida, näitab apteekide algatuse vajalikkust ja positiivset mõju rahvatervisele. See innustab Eesti Apteekide Ühendust jätkama apteegis vaktsineerimist ka tulevikus,“ kinnitas EAÜ juhatuse liige, proviisor Timo Danilov.

Samal teemal

 "Kui mullu tuli teha laiaulatuslikku teavitustööd, et apteekides saab gripivaktsiini teha, siis sel aastal ei tulnud see kellelegi üllatusena, inimesed on mugava võimaluse täiesti omaks võtnud. Pigem tuli küsimusi, millal ühe või teise linna apteegis vaktsineerida saab, miks kõikides Eesti apteekides seda ei tehta või miks vaktsineerimist apteegis pikema aja vältel ei saa teostada,“ rääkis Danilov.

Gripi vastu sai tänavu vaktsineerida kuu aja vältel Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Kuressaares, Võrus, Rakveres ja Pärnus, kokku 23 apteegis. Kaasatud olid kõik suuremad apteegiketid: Apotheka, Benu, Südameapteek ja Euroapteek.

Apteegis vaktsineerimise võimaluse loomist ajendas kurb statistika grippi haigestunute ja surmade kohta. Samuti fakt, et Eesti elanikkonna vaktsineerituse tase on Euroopa üks madalamaid.

Eestis haigestus 2018/2019 hooajal grippi Terviseameti hinnanguliste arvestuste järgi 45 000–55 000 inimest. 42,3% haiglaravi vajanud patsientidest olid alla 15-aastased lapsed ja noorukid. Gripist tingitud tüsistuste tõttu suri möödunud gripihooajal 57 inimest, ülemöödunud hooajal aga 94.