Hea nõu

TAHAD OLLA TERVEM JA SALEDAM? Viis lihtsat hommikust harjumust, mis tuleb ära teha enne kella üheksat! (1)

Ohtuleht.ee, 24. august 2020, 05:00
Foto: Vida Press
Arvatakse, et need, kes tõusevad hommikul varakult, on üldiselt saledamad, tervemad ja õnnelikumad. Seega ärka vara ja lisa oma hommikurutiini need viis lihtsat ja kasulikku harjumust!

Liigu

Uuringud pole leidnud üht kindlat kellaaega, millal on kõige parem liikuda. Kuid  hommikusel ajal on palju plusse. Kuna hommikul pole nii palju teisi segavaid tegevusi ja kohustusi, on hommikusel treenijal lihtsam oma rutiinidest kinni pidada. Näiteks õhtul võib pikemaks veninud tööpäev kergesti trenniplaanid ära rikkuda.

Foto: Pixabay

Söö korralik hommikusöök

Harvardi ülikooli teadlaste arvates aitab regulaarne tervislik hommikusöök hoida kolesteroolitaseme korras ja vähendada II tüübi diabeedi riski.

Korralik hommikusöök toetab ka mälu tööd, aitab hoiduda päevasest näksimisest ja ülesöömisest teiste toidukordade ajal.

Pealegi – inimesed, kes on harjunud hommikuti sööma, söövad tavaliselt mitmekülgsemalt ja tervislikumalt. Nende menüüs on rohkem puu- ja juurvilju, piima ja täisteratooteid.

Foto: Pixabay

Hinga sügavalt

Sulge silmad ja keskendu rahulikule sügavale hingamisele. Hingamisharjutusi võib teha kas või ühistranspordiga tööle sõites või kohe pärast ärkamist voodis.

Foto: Pixabay

Ole täpne

Tasub õppida tõusma igal hommikul ühel ja samal ajal. Nii püsib sisemine kell paremini rütmis ja see hoiab söögiisu, stressi ja veresuhkrut mõjutavad hormoonid paremini tasakaalus. Liiga kaua või pikalt magamine häirivad nende hormoonide tööd. Energiatase on madal ja söögiisu on liiga suur.

Foto: Pixabay

Joo

Pika ööune ajal on keha vedelikutasakaal muutunud. Joo kohe hommikul vett, et taastada öö jooksul kaotatud vedelik. Ehkki vahel soovitatakse juua hommikuti sidrunivett, et ergutada seedimist või puhastada keha, pole see väga hea valik, sest see on hammastele kahjulik. Joo tavalist vett. See hoiab ka naha siledamana. Joo hommikul kohe vett ja kohvi hiljem.

Foto: Pixabay

Allikas: News.com

Samal teemal

31. august 2020, 06:00
KUMB ON ÕIGE? Kas duši all peaks käima hommikul või õhtul?
24. august 2020, 06:00
ÄRA TOIDA VÄHIRAKKE MAGUSAGA! Siin on toidud, mis toetavad keha enda tervendamisvõimet!
19. august 2020, 07:00
SÖÖD VÄHEM, AGA KAAL EI LANGE IKKA? Need on 8 kõige sagedasemat süüdlast!
6. juuni 2020, 13:00
PARIM TREENING PEKIPÕLETUSEKS ON LEITUD: kahjuks kõigile see ei sobi