Uudised

UUS SURMAVIIRUS LEVIB: SARSi sugulane külvab maailmas hirmu, terve Hiina linn pannakse karantiini (1)

Sirje Maasikamäe, 22. jaanuar 2020 21:22
Mõnes lennujaamas on asutud kontrollima Wuhanist saabuvate inimeste tervist. Foto: Vida Press
Üle 8000 haige, 774 surnut – selline on 2002. aastal levinud viirushaiguse SARSi-epideemia kurb kokkuvõte. Nüüd on platsis kurikuulsa SARSi sugulane, millel nimeks 2019-nCoV ja juba hoiatatakse võimaliku pandeemia eest. Kas peaksime raske kopsuhaiguse ees olema hirmul ka Eestis?

Maailma pilk on Hiina 11 miljoni elanikuga Wuhani linnal, kus möödunud aasta lõpul tabasid inimesi müstilised kopsuhaigused. Tänavu aasta algul jõudsid Hiina arstid järeldusele, et salapärase haiguse põhjustab täiesti uus koroonaviiruse tüüp 2019-nCoV, mis kuulub samasse sugukonda kui SARS. „Uue viiruse geneetilise koodi analüüs näitab, et see on SARS-ile lähemas suguluses kui ükski teine inimeste koroonaviirus,“ tõdeb terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko. Arvud uue koroonaviirusega nakatunutest, haiguse levikust ja surnutest kasvavad hirmuäratava kiirusega. 22. jaanuari seisuga on uus haigus võtnud elu üheksalt inimeselt. Haigus on levinud ka USAsse, Taiwani, Lõuna-Koreasse ja Jaapanisse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

täna
PIDEVALT VÄSINUD JA KÜLM? 9 võimalust, mis võivad kehatemperatuuri liiga madalale viia
27.01.2020
MIS PÄÄSTAB OHTLIKE VIIRUSTE EEST? Kas näomaski kandmisest on mingit kasu?
27.00.2020
EESTI TEADLANE KOROONAVIIRUSE PAANIKAST: kui superlevitajad satuvad rahvarohketesse kohtadesse, võib nakatunute hulk hüppeliselt suureneda
25.00.2020
KOROONAVIIRUS JÕUDIS EUROOPASSE | Prantsusmaal viibivad kolm inimest haiglaravil