Uudised

Hiinlased ostsid kaasa kottide viisi maske, mis olevat kulla hinnas. 

EESTLANE KÕHEDAS HIINA LENNUJAAMAS: kandsin kogu aeg maski ja kannatasin ebamugavused ära  (1)

Sirje Maasikamäe, 1. veebruar 2020 17:26
"Maske kanti ka lennukis olles, kuid mina võtsin maski lennukis ära, kuna maski kandmine oli natuke ebamugav," räägib Peeter Karask. Foto: Peeter Karask

Treener Peeter Karask istus hiljuti 12 tundi Hiinas lennujaamas ja sai jälgida, kuidas on mõjunud koroonaviiruse paanika. "Lennujaam oli inimestest tühi, mis tekitas natuke kõhedust. Iga tunniga jäi lennujaam veel tühjemaks ja õhtuks oli lennujaam tõesti juba nii tühi, et ametnikke ja politseiametnikke oli rohkem kui reisijaid," kirjeldab Peeter. 

Peetril oli planeeritud puhkus marsruudil Helsinki-Shanghai-Bangkok-Shanghai-Helsinki. Puhkuse algul veetis ta Shanghais neli päeva - kõik oli rahulik, sest viirusepuhangut veel ei olnud.  

Viirusest sai mees teada puhkuse ajal Tais. Kohe, kui meedia kajastas viirusepuhangut, hakkasid Tais esimesed inimesed maske kandma. Kuna kõik oli veel algusstaadiumis, siis Peetril hirmu ei olnud ja ta ei pidanud maski vajalikuks. "Mida päev edasi, seda rohkem oli Bangkokis näha inimesi, kes kandsid maske, mis pani ka meid rohkem mõtlema ohutuse peale," räägib Peeter.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.10.2020
ÄRA KORJA BAKTEREID JA VIIRUSI ÜLES! Kas pesed hoolikalt käsi, kuid ei puhasta neid räpaseid asju?
05.02.2020
KAS KEELDUDA HIINLASTE TEENINDAMISEST? Terviseamet: säilitage terve mõistus!
04.02.2020
Hiinas suri nälga puudega poiss, kelle hooldajast isa koroonaviiruse tõttu karantiini pandi
02.02.2020
Koroonaviirus levib plahvatusliku kiirusega