Uudised

Hiinlased ostsid kaasa kottide viisi maske, mis olevat kulla hinnas. 

EESTLANE KÕHEDAS HIINA LENNUJAAMAS: kandsin kogu aeg maski ja kannatasin ebamugavused ära  

Sirje Maasikamäe, 31. jaanuar 2020, 17:26
"Maske kanti ka lennukis olles, kuid mina võtsin maski lennukis ära, kuna maski kandmine oli natuke ebamugav," räägib Peeter Karask. Foto: Peeter Karask

Treener Peeter Karask istus hiljuti 12 tundi Hiinas lennujaamas ja sai jälgida, kuidas on mõjunud koroonaviiruse paanika. "Lennujaam oli inimestest tühi, mis tekitas natuke kõhedust. Iga tunniga jäi lennujaam veel tühjemaks ja õhtuks oli lennujaam tõesti juba nii tühi, et ametnikke ja politseiametnikke oli rohkem kui reisijaid," kirjeldab Peeter. 

Peetril oli planeeritud puhkus marsruudil Helsinki-Shanghai-Bangkok-Shanghai-Helsinki. Puhkuse algul veetis ta Shanghais neli päeva - kõik oli rahulik, sest viirusepuhangut veel ei olnud.  

Viirusest sai mees teada puhkuse ajal Tais. Kohe, kui meedia kajastas viirusepuhangut, hakkasid Tais esimesed inimesed maske kandma. Kuna kõik oli veel algusstaadiumis, siis Peetril hirmu ei olnud ja ta ei pidanud maski vajalikuks. "Mida päev edasi, seda rohkem oli Bangkokis näha inimesi, kes kandsid maske, mis pani ka meid rohkem mõtlema ohutuse peale," räägib Peeter.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. veebruar 2020, 22:17
Koroonaviirus levib plahvatusliku kiirusega
1. veebruar 2020, 14:15
Rootsis esimene Hiinast koroonaviiruse saanud patsient
31. jaanuar 2020, 14:58
HIRM KOROONAVIIRUSE EES ON SUUR: Tallinna kesklinna apteegid on kaitsemaskidest tühjaks ostetud
31. jaanuar 2020, 14:18
KAS HIINA TURISTE PEAKS KARTMA? Terviseamet: kiirabi tasub kutsuda ainult siis, kui selleks on tõeliselt põhjust