Hea nõu

RIPSMED ON VILETSAD? Nii muutuvad need taas ilusaks ja tihedaks! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 13. veebruar 2020, 06:00
Kel on ripsmepikendused, peaksid jälgima, kas seerumit tohib kasutada ka nende korral.Foto: Vida Press
Ehkki moes on pikad kaardus ripsmed ning tihedad ja pigem laiemad kulmud, pole seda kõigile looduse poolt antud. Ka kunstripsmed ning agar kulmude kitkumine võivad olla omad tagajärjed jätnud. Kuidas saada ripsmed ja kulmud taas ilusaks ja tihedaks, soovitab  Apotheka Beauty iluekspert Riin Liplik. 

Kunstripsmed – alates üksikutest oma ripsmeid pisut täiendavatest karvakestest kuni volüümikate ja raskete kunstripsmeteni –  on juba aastaid väga populaarsed, ent nende tagajärgedest silmade tervisele ja oma ripsmetele räägitakse liiga vähe.

Kunstripsmete vale hooldamine eesotsas ebapiisava puhastamisega viib tihti põletikeni, mille tulemusena ei pruugi enda ripsmetest kahjuks suurt midagi alles jääda.

On kurb kuulda, kuidas noored neiud on juba sattunud nõiaringi, kus peavad paigaldama aina enam pikendusi, et neil üldse ripsmeid oleks, sest omad on kunstripsmete kandmise ning liimist tekkinud põletike tõttu niivõrd kahjustada saanud.

"Silmade ja ripsmete eest tuleb hoolitseda iga päev, olgu silmad värvitud või värvimata, ripsmed pikendustega või ilma," soovitab iluekspert Riin Liplik..Foto: Erakogu

Seerumid oma ripsmetele

Nii ripsmete kui ka kulmude kasvu soodustamiseks leidub ripsme- ja kulmuseerumeid. Seerumeid on kahte tüüpi: hooldavad ja kasvu soodustavad. Tooted on mugava aplikaatoriga ja ka pealekandmine on lihtne. Kel on ripsmepikendused, peaksid jälgima, kas seerumit tohib kasutada ka nende  korral.

Hooldavad ripsme- ja kulmuseerumid on mõeldud igapäevaseks kasutuseks juhul, kui ripsmete ja kulmude kasv on aeglane või hõre, ripsmed kunstripsmete või mõne haiguse tagajärjel ära tulnud, rabedad või lühenenud.

Hooldavad ripsme- ja kulmuseerumid ja hooldusgeelid on mõeldud karvade kasvufaasi pikendamiseks ja enneaegse väljalangemise ärahoidmiseks.

Hooldavate ripsme- ja kulmuseerumite pealekandmiseks tuleb nägu ja silmapiirkond puhastada, seejärel kanda ülemisele ripsmekaarele või kulmukarvade juurtele seerum ning lasta sel 1–2 minutit imenduda. Seda tuleks teha nii hommikul kui ka õhtul.

Tooted on supertõhusad, kuid nende eripära on see, et peale kasutamist efekt kaob. Et seda vältida, kasuta esimesel 30 päeval üks kord päevas igal õhtul või hommikul, pärast 30 päevast kasutamist võiks jätkata kasutamist harvem, 1–2 korda nädalas.

Ole valiv ja õrn!

Silmade ja ripsmete eest tuleb hoolitseda iga päev, olgu silmad värvitud või värvimata, ripsmed pikendustega või ilma. Oluline on meeles pidada, et silmapiirkond on õrn ja nahk seal õhem, mistõttu on hea investeerida kvaliteetsetesse toodetesse.

 Et mitte soodustada nahaärrituste ja kortsukeste teket, ei tohi silmaümbruse nahka kunagi tugevalt hõõruda, pigem tuleb meigi eemaldamisel vatipadi meigieemaldiga niisutada, see siis silmile asetada, mõni hetk hoida ja õrnalt eemaldada.

Seerumite ja silmaümbruskreemide nahale kandmisel kehtib samuti hõõrumise keeld – õrn tupsutamine mõjub õhukesele nahale palju tervislikumalt.

Ka seerumi ja kreemi kogustega ei maksa liialdada, pigem pane neid nahale mõõdukalt kui üleliia, sest limaskestale sattudes võib mistahes toode tekitada nahaärritust.

Samal teemal

19. detsember 2019, 07:00
MIDA TEHA NÄOKARVADEGA? Nende vahenditega saad näo ideaalselt siledaks!
19. november 2019, 07:00
KÜLM PANEB NÄONAHA PROOVILE: nende nippidega väldid liigset kuivust ja kortsukesi!
13. november 2019, 06:00
ÄRA LASE NÄONAHKA KÄEST! 9 soovitust, et see püsiks terve ja särav
18. august 2019, 10:00
KUIDAS KEHAKARVADEST LAHTI SAADA? Vaata, missugune meetod sobib just sulle!