Uudised

Terviseamet seletab: miks kuulutati riskiriikideks vaid Hiina ja Itaalia? Kas Eesti on valmis viirusega toime tulema? (18)

Johanna-Kadri Kuusk, 26. veebruar 2020, 15:28
Foto: Tiina Kõrtsini
Terviseamet saatis teisipäeval välja teate, milles palub kõigil Hiinasse ja Itaaliasse reisinutel naastes kaks nädalat kodus veeta. Just nii pikk on Wuhanist alguse saanud koroonaviiruse peiteaeg. Amet selgitab, miks just nendele kahele riigi osas eritingimus seati ja milline on valmisolek Eestis.

Miks kuulutati riskantseteks riikideka vaid Hiina ja Itaalia? Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp selgitas, et riskipiirkonna määramisel võetakse arvesse mitmeid tegureid. „Hiinast saabunud reisijatele on soovitus jälgida tervist kaks nädalat kehtinud juba puhangu algusest,“ märkis Kingsepp ja lisas, et sama soovitus on ka meie naaberriigis Soomes. „Itaalia lisati, kuna piirkonnaga on otselennud ja tegemist on eestlaste hulgas populaarse reisisihtkohaga,“ selgitas ta ja lisas, et Hiina läheduses olevaid riike, nagu Lõuna-Korea, ei ole riskipiirkonnaks nimetatud, kuna seal on viirus kohalikul tasandil kontrolli alla saadud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. veebruar 2020, 21:50
2814 SURNUT: uus koroonaviirus on levinud kokku 50 riigis ja territooriumil. Itaalias juba 655 haigusjuhtu
26. veebruar 2020, 18:29
Eesti Pank | Koroonaviirus pole europangatähtede kaudu levinud
26. veebruar 2020, 18:21
VALEHÄIRE! Pärnu haiglas karantiini pandud patsiendil polnud koroonaviirust
26. veebruar 2020, 14:36
„JÄRGMINE PEATUS“ | Hiinas elav Tuuli: pidin Eestisse naasma, sest minu töökoht suleti koroonaviiruse tõttu!