Sotsiaalminister Tanel Kiik. Foto: Martin Ahven
Toimetas Hindrek Pärg 3. märts 2020 18:54
Sotsiaalminister Tanel Kiige juhitud töörühm kogunes teisipäeval arutamaks täiendavaid abinõusid koroonaviiruse COVID-19 leviku tõkestamiseks. 

„Kuigi Eestis pole uusi haigusjuhtumeid tuvastatud, tuleb koroonaviiruse ohtu jätkuvalt tõsiselt võtta. Seepärast arutasime võimalikke täiendavaid tegevusi ja võimalusi nii reisijatele kui ka elanikkonnale tasakaalustatud ja tõenduspõhise info jagamiseks,“ ütles Tanel Kiik ministeeriumi pressiteate vahendusel. „Peame viima asjakohase teabe iga Eesti inimeseni, kuna teadmatus ja valeuudised võivad tekitada põhjendamatuid hirme ja kaasa tuua kelmusi. Faktipõhise info levitamisel on suur roll igaühel meist, viies vajalikku infot ka eakate sõprade ja sugulasteni, kes veebi- ja sotsiaalmeediat ei jälgi.“

Kohtumistel arutati Eestisse sisenevate reisijate tervisliku seisundi monitoorimise korraldamist lennujaamas ja sadamas ning töökorraldust rahvusvahelisi reise teenindavates bussi- ja rongijaamades. Töörühm leidis, et praeguses olukorras on kõige olulisem reisijate teavitamine ning aktiivne infovahetus ja koostöö riigiasutuste ja erasektori vahel.

Avalike ürituste keelamist töörühm praeguses olukorras jätkuvalt vajalikuks ei pidanud. Samas on terviseamet koostanud soovitused avalike ja suurürituste korraldajatele kõrgendatud hügieeninõuete rakendamiseks. Terviseamet soovitab riskirühma kuuluvatel inimestel vältida avalikel ja suurüritustel osalemist. 

Rahvusvaheliste reisijavedude töörühma koosolekul osalesid Tallinna lennujaama, sadama ja bussijaama, laeva-, bussi- ja rongiettevõtete, Eesti Turismifirmade Liidu, sotsiaalministeeriumi, terviseameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad. 

Valitsus arutab võimalikke täiendavaid abinõusid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks neljapäeval, 5. märtsil toimuval kabinetinõupidamisel.