Uudised

Maskita viirusekandjale ei maksa minna lähemale kui kaks meetrit, sest see on ohtlik!

EESTI BIOKEEMIK: peame end kaitsma surmava viirusedoosi eest kõigi võimalike vahenditega! (9)

Peep Palumaa, Tallinna Tehnikaülikooli professor, 19. märts 2020, 07:34
"Hetkesituatsioonis, mis on erakordselt tõsine, kehtib vanasõna – pigem karta, kui kahetseda," arvab biokeemik Peep Palumaa.Foto: Erakogu

"COVID-19 ei ole Wuhani rulett, mis võib meid tabada puhtjuhuslikult," ütleb biokeemik Peep Palumaa, kelle arvates saab kokkupuudet viirusega  vähendada õige käitumisega. Vastupidiselt ametlikule soovitusele väidab professor muu hulgas, et kaitsemaski kandmisest on kindlasti abi – isegi  kui see on meisterdatud ise marlist või vetsupaberist. Artiklist leiad põhjaliku selgituse, miks on uus koroonaviirus nii ohtlik, mida teeb viirus kehas, samuti lihtsad käitumisjuhiseid, kuidas end kaitsta!

Tahan jagada kolme minu arvates olulist teadusuudist ja loomulikult soovitada ka vastavat tervisekäitumist, kuid lisaks annaksin ka pikema omapoolse arvamusliku selgituse olukorrale.

Esimene teadusuudis on see, et avastati uus COVID-19 sümptom, mis on maitsetaju kadumine. Mõnes mõttes on see positiivne uudis, sest aitab haigust diagnoosida.

Teiseks – hiljuti leiti, et uus viirus toodab organismis väga palju viiruseosakesi.

Kolmadaks – Hiina andmetel on põhimõtteliselt võimalik, et COVID-19 viirus kandub edasi õhu kaudu, aga seda vaid kõrge kontsentratsiooni ja suletud ruumide korral.

Esmapilgul tundub, et meil pole mingit šanssi haigusest pääseda ja peame hakkama kohe isegi uusi õhufiltreid tootma-paigaldama, kuid õnneks see nii ei ole. Õhunakkuse ärahoidmiseks piisab kindlasti korralikust ventilatsioonist ja näiteks akna avamisest, mis on kasulik ka juhul, kui ruumis ei viibi haigeid inimesi, sest see jahutab ka pead, mis on hetkel vajalik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. märts 2020, 08:18
KOGU PEREGA KOROONAHAIGUSES: eks paar sõpra on veel terved ja toovad süüa
19. märts 2020, 20:45
Kauplused ja söögikohad said juhised, kuidas vältida koroona levikut
19. märts 2020, 16:21
VÄLTIMATU ABI ON OLEMAS: hambaarsti juurde saab nende ägedate haiguste korral
19. märts 2020, 09:39
ERR: meie töötajad võiksid saada koroonaviiruse testi lihtsustatud korras