Uudised

Terviseamet: lisandus 17 haigestunut, kokku on tehtud 4041 testi (5)

Ohtuleht.ee, 24. märts 2020 10:28
Pilt on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Uusi koroonaviirusesse nakatunuid lisandus 17, terviseameti kriisistaabiga liitus meditsiinijuht.

Eile tuvastasid laborid 17 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on Eestis koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel. Kokku on tehtud 4041 testi, ööpäevaga lisandus 317 testi. Lisandunud 17 positiivsest tulemusest 5 oli pärit Harjumaalt, 5 Võrust, 4 Saaremaalt, 1 Tartust, 1 Viljandist ja ühel puudus isikukood.

 Alates 24. märtsist töötab terviseameti kriisistaabis hädaolukorra meditsiinijuhina Arkadi Popov, kelle ülesanne on koordineerida haiglate ravikorraldust.

Hädaolukorra meditsiinijuht allub terviseametile ja koordineerib raviasutuste tegevust hädaolukorra lahendamise ajal. Hädaolukorra meditsiinijuhil on õigus anda korraldusi tervishoiuteenuste ümberkorraldamiseks.

Vanusjaotuses suurt muutust ei ole ja üheski vanusegrupis olulist arvulist lisandumist samuti mitte, juurde tuli kolm 60+ positiivset, kokku on neid 63.

Terviseameti staap töötab alates 28. jaanuarist, alates veebruari keskpaigast töötab staap igapäevaselt kella 9-21. Ametkondlikuks kasutamiseks on terviseametil 24/7 staabivalve ja epidemioloogiline konsultatsioon.

Eesti andmeid kuvava koroonakaardi leiab veebilehelt SIIN. Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt SIIN ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt SIIN.

Samal teemal

12.03.2020
EESTLANNA PÕHJA-ITAALIAS: eks näis, kuidas meil läheb. Loodetavasti jõuame ikka koju
09.03.2020
SAKSA JUHTIV VIROLOOG: dramaatiline koroonalaine saabub sügisel