Pilt on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Ohtuleht.ee 24. märts 2020 10:28
Uusi koroonaviirusesse nakatunuid lisandus 17, terviseameti kriisistaabiga liitus meditsiinijuht.

Eile tuvastasid laborid 17 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on Eestis koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel. Kokku on tehtud 4041 testi, ööpäevaga lisandus 317 testi. Lisandunud 17 positiivsest tulemusest 5 oli pärit Harjumaalt, 5 Võrust, 4 Saaremaalt, 1 Tartust, 1 Viljandist ja ühel puudus isikukood.

 Alates 24. märtsist töötab terviseameti kriisistaabis hädaolukorra meditsiinijuhina Arkadi Popov, kelle ülesanne on koordineerida haiglate ravikorraldust.

Hädaolukorra meditsiinijuht allub terviseametile ja koordineerib raviasutuste tegevust hädaolukorra lahendamise ajal. Hädaolukorra meditsiinijuhil on õigus anda korraldusi tervishoiuteenuste ümberkorraldamiseks.

Vanusjaotuses suurt muutust ei ole ja üheski vanusegrupis olulist arvulist lisandumist samuti mitte, juurde tuli kolm 60+ positiivset, kokku on neid 63.

Terviseameti staap töötab alates 28. jaanuarist, alates veebruari keskpaigast töötab staap igapäevaselt kella 9-21. Ametkondlikuks kasutamiseks on terviseametil 24/7 staabivalve ja epidemioloogiline konsultatsioon.

Eesti andmeid kuvava koroonakaardi leiab veebilehelt SIIN. Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt SIIN ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt SIIN.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Ema 50 24. märts 2020 13:33
Lisaksin veel nii palju, et ei muretse enam nii palju koroona viiruse pärast , vaid juba kõrvalnähtude pärast mis süvenevad.Helistasin ise arstile, et vaja uurida muid tekkinud terviseprobleeme. Arst rahulikult määras vastuvõtuaja ja ka südame uuring saab tehtud, minu palve peale. Väga rahustav muidugi.Aga kui minu tütar nakatab teisi või ise saab nakkuse perarstikeskuses.....aga pole hullu, arsti peab uskuma ,et tegemist lihtsa külmetusega.Abi peab ju inimene saama kõrvalnähtudega.Viiruse testimine aitaks siiski vältida võimalikku nakatumist, ravides muid terviseprobleeme.
Ema 50 24. märts 2020 12:54
Ei taha ette kujutadagi, mis meil veel tulemas , kuna osad inimesed( tavainimesed ja isegi meditsiinitöötajad) ei ole aru saanud kui tõsine olukord. Alustades juba sellest, et minu tütrel koroona sümptomid, kuid perearst on surmkindel ,et tal tavaline külmetus ja kui juba südames valud algasid, siis arst oli taas kindel ,et vajab psühhiaatri abi, kuna muretseb üle. Paar korda kiirabi kutsutud,nemad soovitasid sümptomitega perearsti poole pöörduda testi tegemiseks, kuid arst keeldub ,ei kuulu riskigruppi.Kardan oma lapse pärast, sest tal tekivad juba lisaprobleemid tervisega.
sõna sekka 24. märts 2020 15:42
Kulla ema 50 , kas oled lõpetanud TÜ arstina , et kahtled perearsti pädevuses !? Kui nii ,siis tule appi praeguses kriisis , kui ei , siis ära paanitse ! Olge terved !
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS