„Elu peab varsti edasi minema, on täiesti selge. Selles osas on Rootsi lahendus arvatavasti parem, sest nad vaatavad kaugemale,” arvab Enn Nõu Rootsi valitud leebemate piirangute kohta. Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia
Sirje Maasikamäe 1. aprill 2020 05:00
„Selle viirusega tuleb õppida elama, kuni vaktsiin tuleb, mis võtab aastaid,” arvab koroonaviiruse kohta kirjanik Enn Nõu, kes töötas Rootsis kopsuarstina ligi 40 aastat. 86aastane mees mäletab ka aegu, mil võideldi tiisikusega ja Rootsis kontrolliti kõiki sisserändajaid piiril kopsuröntgeniga.

Selle viirusega tuleb õppida elama, kuni vaktsiin tuleb, mis võtab aastaid,” arvab koroonaviiruse kohta kirjanik Enn Nõu, kes töötas Rootsis kopsuarstina ligi 40 aastat. 86aastane mees mäletab ka aegu, mil võideldi tiisikusega ja Rootsis kontrolliti kõiki sisserändajaid piiril kopsuröntgeniga.

Kirjanik ja arstiteadlane Enn Nõu, kellel on kodu nii Eestis kui Rootsis, on praegu koos kirjanikust abikaasa Helgaga (85) Rootsis. Kõrge ea tõttu peetakse neid koroonahaiguse suurimaks riskigrupiks, kes peaks pigem toas istuma ja kõigist eemale hoidma. “Jah, vanemaid inimesi, kes on täiesti terved, praegu mingil määral diskrimineeritakse ainult vanusenumbri pärast,” arvab Nõu.

„Leitakse, et nad peavad kodus istuma ja üksi või kahekesi jalutama. Poodi pole soovitatav minna. Kardetakse, et nad võivad koormata tervishoiuaparaati, kuigi tegelikult on tavaliselt koormajad need vanurid, kellel on mitmed varasemad rasked süsteemihaigused.”

Heas vormis Enn Nõu mainib, et ehkki tema ja Helga vanust näitavad suuremad numbrid, tunnevad nad end bioloogiliselt nii 50 eluaasta ümber ja vaimselt üsnagi lapsikutena.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99