Uudised

COVID-19 puhul on rakendatud ajalooliselt täiesti uut viirusevastase võitluse strateegiat – rangeid liikumispiiranguid.

LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik hoiatab: koroonaviirus võib olla inimest nakatavate viiruste seas absoluutne maailmameister! (8)

Peep Palumaa, Tallinna Tehnikaülikooli proteoomika professor , 28. detsember 2020 09:30
"Viirused paistavad olema kõikvõimsad, kuid õnneks see pole nii, sest Loodus on välja arendanud loodusliku kaitsemehhanismi – immuunsüsteemi.," selgitab bikeemik Peep Palumaa.Foto: Erakogu

“Kas viiruste ülim eesmärk on inimkond hävitada?” küsib oma artiklis biokeemik Peep Palumaa. Ta on kindel, et küllap saab inimkond võitu ka koroonaviirusest põhjustatud pandeemiast, kuid praegu ei oska keegi isegi ennustada, kui kaua kestab võitlus ja kui suur on ohvrite arv. Kuid inimkond peab kindlasti üle vaatama oma prioriteedid ja prioriteediks number üks peab saama tervis.

Ka seekord alustaksin COVID-19-ga seotud teadusuudisega, mis on jällegi nii positiivne kui ka mõnes mõttes negatiivne. Rahvusvaheline teadlaskollektiiv (USA, Suurbritannia, Austraalia) võrdles uue koroonaviiruse genoomi teiste sarnaste viiruste genoomidega ja järeldas, et see on tekkinud loodusliku evolutsiooni teel (1). Seega pole tegu laboratoorse geenitehnoloogilise manipulatsiooni või biorelvaga, mis on positiivne uudis, kuna vähendab asjatut militaarset kartust. Selle uudise tõttu kaotavad aga vandenõuteooreetikud töö ja ka paljud teised inimesed ning mõned poliitikud on nõutud, sest äkitselt pole enam “süüdlast”, kelle poole näpuga näidata.

Nendel inimestel ei tasu muretseda, sest ka sel korral on “süüdlane” ikka olemas ja see on Loodus. Süüdlane Loodus pole aga teinud midagi erakordset – ta on järjekordselt kinnitanud, et bioloogiline evolutsioon toimub ja teatud bioloogiliste objektide vallas bioloogiline liigirikkus ei vähene, vaid isegi suureneb.

Lisaks liigirikkuse suurendamisele on Loodus seekord näidanud ka oma võimekust ja loonud erakordselt efektiivselt paljuneva ja leviva bioloogilise objekti, mis oma koopiaarvult võib hetkel olla absoluutne maailmameister inimest nakatavate viiruste seas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.03.2021
ÜLEVAADE | Eesti avaliku elu tegelased, kes on põdenud koroonaviirust
15.01.2021
AASTA ARST ALICE LILL KOROONAHAIGETEST: haiglasse jõuab ka 30–60aastaseid, kelle seisund võib minna väga tõsiseks
01.01.2021
Ööpäevaga lisandus 417 koroonapositiivset, suri viis inimest
30.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik: peame end kaitsma surmava viirusedoosi eest kõigi võimalike vahenditega!