Uudised

Terviseamet: ööpäevaga lisandus 25 positiivset Covid-19 analüüsi, suri kaks inimest  (7)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2020 11:37
Koroonaviirusest tingitud eriolukord Saaremaal.Foto: Alar Truu
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1576 Covid-19 viirushaiguse testi, millest 1,6 protsenti ehk 25 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 37 594 uut testi, nendest 1459 ehk 3,9 protsenti on osutunud positiivseks.

17. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 145 inimest. Viimase ööpäeva jooksul surid Eestis Covid-19 tõttu Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 91aastane naine ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ravil olnud 77aastane mees. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 38 inimest.

Samal teemal

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaalt (9) ja Saaremaalt (6). Järgnesid Tartumaa ja Ida-Virumaa, milles oli neli uut positiivset testi. Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55–59 (11%), järgnevad vanusegrupid 45–49 (10%) ja 50–54 (10%).

Terviseamet tuletab meelde, et Sars-cov-2 viirus levib ka neile, kes riskirühma ei kuulu. Ligi kolmandiku viimase ööpäeva positiivsetest testidest andsid inimesed vanuses 20–29, 16. aprillil moodustasid enam kui veerand positiivsetest vanuserühma 15–24 eluaastat kuuluvad testitud. Seega on kõigil inimestel väga oluline vältida kontakte ja jälgida hügieenireegleid.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. Covid-19 leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata: www.terviseamet.ee/koroonakaart

Rohkem infot: https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised#JUHENDID

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus andmete avaldamise osas:

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärele dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi andmestikult esmakordsete testitulemuste lõikes. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja terviseameti lehelt Facebookis. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK

Samal teemal

16.03.2020
Kümme uut koroonahaiget päevas! Tabivere hooldekodu pöörane tuleproov koroonakriisis
16.03.2020
VIDEO JA GALERII | Reinsalu: kriisi leevendusmeetmega me eksperimente tegema ei hakka
15.03.2020
Viktor Vassiljev põrutab: erakliinikute ja hambaravi kinnipanek pole õigustatud!
15.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: terviseamet hoiatab petturite eest, kes proovivad kriisist kasu lõigata