Uudised

"Pealtnägija": kanep vallandas noormehel skisofreenia

Toimetas Kristin Aasma, 14. oktoober 2015 21:24

40 KOMMENTAARI

a
AJ/ 15. oktoober 2015 17:06
Äkki residentuuri lõppedes olete veidi targem kui loete ka teaduskirjandust ning oskate sealt objektiivset faktidepõhist kahju/kasu suhet välja selgitada (lükates kõrvale ravimifirmade sponsoreeritu).
a
AJ / 15. oktoober 2015 17:08
vabandust, aga vastus ei sattunud õigesse kohta! Oli mõeldud vastuseks: doktor / 22:29, 14. okt 2015
a
aff/ 15. oktoober 2015 14:49
ma olen kaks korda proovinud ja mõlemil korral olin 2-3 tundi täiesti "ära".üks kord olid jah õied aga teinekord 2 kõssi täiesti tavalist.
niiet inimesed on erinevad.
mõni popsutab hommikus õhtuni ja käitub adekvaatselt ,mõnel piisab natugesest ja ongi segamini!
a
Aus poliitik./ 15. oktoober 2015 11:30
Huvitav, mis lahangu tulemused näitasid? Teades, et on kanepit tarvitanud ei hakatudki midagi muud otsima. Lihtsalt seostati käitumine ja kanepi tarvitamine=skisofreeniana? Soovin tulemust näha, mitte lihtalt sõnu.
Asi oli milleski muus. Poisil pinge peal. AK47 ehk Skunk on väga kange ja Inglismaal on seda küllaga, kellel tarvitamisel mõistus kadunud.
r
Rainer / 15. oktoober 2015 15:30
Skunk ja AK 47 on küll mõlemad kanepisordi nimed, kuid siin juhul oli AK 47 ehk spice (sünteetiline kannabinoid)
mitte skunk.
k
kanepist oli asi kaugel/ 15. oktoober 2015 09:24
tõmbas mingit jubedat keemiat.... aga see selleks
t
tjahh/ 15. oktoober 2015 07:30
Eesti kanepipoliitika on kahepalgeline. On mitmeid haigusi mille ravi on suht odav ja efektiivne Eesti kanepipoliitika on kahepalgeline. On mitmeid haigusi mille ravi on suht odav ja efektiivne kanepiõli
Eesti kanepipoliitika on kahepalgeline. On mitmeid haigusi mille ravi on suht odav ja efektiivne kanepiõli kasutades. Paraku on need inimesed määratud oma vaevustega piinades edasi hingitsema või lihtsalt otsad andma, sest seadus on narkomaani ja vähi- või glaukoomihaige inimese võrdsustanud. Kas ma eksin?
h
Hmm/ 15. oktoober 2015 08:44
t
to: tjahh / 15. oktoober 2015 13:19
Palun ära enam sõna võta sellel teemal.
Aitäh
k
kee/ 15. oktoober 2015 07:25
Ega alkohol, kanep jm ongi ainult tugevatele. Nõrgad keeravad ära kahjuks....
k
15. oktoober 2015 06:05
Kanepi tarbimine on õnnemäng. Skisofreeniasse haigestumise ja kanaepitarbimise vaheline seos on ju teaduslikult kinnitust leidnud. Eelduseks on vastav geenikombinatsioon. Kellel riski ei ole temaga ei juhtu midagi, kellel on, siis on lood halvad. Palju neid kanpitarbijad psühhiaatriahaiglas arvel on eks psühhiaatrid teavad täpsemalt. MInagi tunnen ühte toredat noormeest, kellel kanapitarbimine selle haiguse põhjustas.
n
natuura/ 15. oktoober 2015 08:57
Minul hakkasid külmkapp ja seinakell rääkima.
m
15. oktoober 2015 12:35
Mul ka 2 tuttavat kes mõlemad ajavad sellist juttu nagu selles videos oli. :D Mõlemad tarvitavad kanepit. Tunnen inimkonnale kaasa, kui kanep veel legaalseks saab .. siis kõik kohad selliseid segaseid täis. :)
u
15. oktoober 2015 12:38
Unustasin öelda, et samas võiks ju legaalseks lasta, siis saaks lolle juurde ja eks need sõtlased mingi aeg kas teevad enesetapu või hakkavad veel kangemaid asju tarvitama, nii et vist isegi oleks poolt. Meid maailmas niigi liiga palju.
j
jjj/ 15. oktoober 2015 02:29
Hardi lugu vaadates... Seda on kogu internet täis, et narkootikumid avavad nende kasutaja energeetilise maailma mõjudele ning füüsilisele maailmale lähim energeetiline tasand kubiseb parasiitlikest satraalolenditest, kaugemad tasandid on puhtamad, niivõrd kuivõrd. Ja need energeetilised eluvormid mõjuvad ka niimoodi, hävitavalt. Sellest kirjutajaid peetakse segasteks, ehk mida pole kogenud, seda pole olemas. Pole juhus, et eri religioonid räägivad deemonitest ja hingevaenlastest. Tasub selle üle mõelda.
u
uje/ 15. oktoober 2015 20:48
Joba. suurem jagu neist "olenditest" on inimese enda alaisiksused või arhetüüpide varivormid. Nagunii endaga kogu aeg kaasas, aga alla surutud. Kui kaitsed on maas ükskõik, millisel põhjusel, siis on nad nähtaval. Peeglisse vaatamine võib nii mõnigi kord olla väga ebameeldiv. Nii lihtne on ju süüdistada mingeid väliseid kurjameid.
Ma tean, et kanepi tarvitamine põhjustab inimestel väga absurdseid hirme, aga ma ei usu, et skisofreeniat. Arvan, et kanep toob selle tendentsi inimeses lihtsalt kiiremini ja selgemalt välja.
j
jjj/ 16. oktoober 2015 23:20
Jah, on isiksuse fragmenteerumist psüühiliste traumade tõttu, on ka keha keemia paigast ära minekut, on mürgistustest tulenevaid mõjusid närvisüsteemile, on haiguste, viiruste ja bakterite poolt toimuvat rünnakut närvisüsteemile ja sellest lähtuvat mõju, on füüsiliste traumade mõjud närvisüsteemile, kuid on ka energeetiliste olendite mõjud. Üks ei välista teist ja võib ka mitu korraga olla. Süüdistada ühte või teist pole üldse lihtne, üsna keeruline võib see olla. Peeglisse vaatamise tulemus võib olla üsna seotud keskkonnaga kus seda tehakse ja kust keskkonnast pärinetakse. Igasugu äärmuslikud emotsioonid on samuti ka äärmuslike mõtete tulemus (eri vaadete üheaegne olemasolu ühes anumas nimega inimkeha, katsu hoida alust ja hapet klaasis mitte reageerimast) ning ka varasemalt programmeeritud energiate säilumine sellessamas inimkehas, mis tirivad inimese mõtted laiali või negatiivses suunas). Kahjuks pole palju selliseid harjutusi, mis neid lahendaksid. Ja tulemus pole ka eetilises mõttes garanteeritud, küsimuseks on mis on inimese tugevam suunatus, et tulemus oleks positiivne ning püsivus, et eneseabi toimiks. Teades, et tulemus ei pruugi sugugi positiivne olla ning püsivus pole mitte kõigile omane, siis pole ka teadjatel tihti erilist huvi abikätt ulatada. On siiski inimesi, kes sellega tegelevad, ja hea on, et leidub, sest söögi jaoks ja muidu äraelamiseks tuleb siiski raha teenida, samas on ka hulgi "aitajaid", nende puhul on hea, kui asi hullemaks ei lähe.
n
nii/ 16. oktoober 2015 18:05

r
Räägitakse,/ 15. oktoober 2015 02:24
et skisofreeniat ehk võibki esile kutsuda kanep, mis on geneetiliselt väärastunud üle-aretamise tagajärjel - kõiksugu Super AK Blueberry Cheese sordid jne. Seega on ohutu kasutada vaid algupärasemaid sorte.
n
Nimelt../ 15. oktoober 2015 02:26
on algupärastes sortides aju mõjutavad toimeained spetsiifilises korrektses tasakaalus. Uuema aja sortidel aga mitte.
o
Oh shit!/ 15. oktoober 2015 02:28
Kas KAPO arvab nüüd, et ma kasvatan kodus taimi? Tulge mõistusele, ma ei kasvata. Arenenud maailmas on kasvatamine täiesti legaalne, milleks kuskil Ida-Euroopas vaeva näha ja higistada?
r
raivo/ 15. oktoober 2015 00:53
Vaadake mis kanep on teinud lõuna venemaa küla noortega ja tehke omad järeldused
r
raha maailm/ 15. oktoober 2015 00:28
kuna see saab olema kellegi jaoks kerge üüratu tuluallikas, surub ahne reformarite kari ta nagunii rahva hävitamiseks ringlusesse !
m
milline kokakool . . . ?/ 14. oktoober 2015 23:44
minu poeg läks samuti pagariks õppima ja tuli koju naerusuisena,hakkas äkki nõusid pesema jne.kuni võtsin ühendust kooliga - nimelt oli ta kanepit saanud koolist ja soovitas mullegi . . . esialgu oli küll tige,aga peale minu sekkumist see asi lõppeski . . . kas siis Tallinna kokakoolides levitataksegi kanepit . . . miks juhtkonnast kegi seda ei tea . . . ???
o
Omg!/ 15. oktoober 2015 02:33
Naerulsuine ja aitab kodus ema. Õudne, mida narkootikumid võivad ikka teha.
k
kui oli heatujuline/ 15. oktoober 2015 10:30
pesi nõusid, koristas- selge see, et oli lolliks ära keeranud. Tänapäeva kained noored nii ei tee !
i
15. oktoober 2015 23:01
h
Hm/ 14. oktoober 2015 22:27
Kanepil ja kanepil on vahe! Ravi eesmärgil on igati ok. Aga- vähekenegi haritum teab, et inimaju saab küpseks alles 30ndateks eluaastateks. Enne seda igasugune mõtlematus- olgu alko, narko, misiganes ei mõju soodsalt.
e
14. oktoober 2015 23:26
q
QQ/ 15. oktoober 2015 00:02
Kanep oli on ja jääb rämpsuks!!!
a
AA/ 14. oktoober 2015 22:21
Ma ei ole ise kanepitarvitaja ja mul on südamest kahju selle pere dragöödia pärast aga samamoodi viib alkohol ametlikel andmetel ligi sadakond inimest ja kaudsemas mõttes kindlasti võiks selle summa kahega või isegi kolmega korrutada. Selle noormehe sümptomid ei viidanud lihtsale kanepitarvitamisele nii palju, kui mina olen kuulnud ja kindlasti oli seal suurem kahju põhjustatud nendest nö lisaainetest. Kui riik saaks müümise oma kontrolli alla, siis saaks vähendada nö solgi imbumist turule, mis omakorda aitaks välistada taolisi olukordi. Sinna ei saa midagi parata, et see liigub Eestis nö põranda all. Valitsuse suurimad hirmud olid narkoturism ja kanepi levik noorte seas. Nt Hollandis pole minuteada kanep turistidele lubatud. Noortele seda ilmselgelt kättesaadavaks ei tohiks teha nagu alkoholi ja tubakatki. Ma ei usu, et need, kes põhimõtteliselt kanepit suitsetada ei soovi, ei hakka seda ka tegema, kui see legaliseeritakse..nagu on alko ja tubakagaga aga võidaksime selle, et turul oleks puhas kraam mitte mingi soga, mis tekitab tugevamaid kõrvalnähte ja sõltuvust aina tugevamate ainete suunas.
i
Inimene/ 15. oktoober 2015 10:43
Valesti tead. Amsterdamis näiteks on jätkuvalt kanepikohvikud ja osta saavad kõik. Nii kohalikud kui turistid.
Eesti võiks vähemalt saavutada olukorra nagu Hispaanias kus väikeses koguses omamine ja ka kasvatamine on legaalne. Müümine on keelatud. Arvan et see on mõistlik.
a
AA/ 15. oktoober 2015 14:12
No päris valesti ei tea, sest ainult Amsterdamis saavad turistid osta kanepit. Teistes linnades mitte.
k
15. oktoober 2015 19:18
kanep, tavaline kanep, on narkots ja kahjulike mõjudega, tõestatud, uuritud. mungid imbekad ärgu tulgu rotimürgi lisandiga kanepit vaid kahjulikana pakkuma, vms. igasugune kanep sisaldab ainet thc, mis põhjustabki erilist mõju. minu oivik tehti sõjaväes kanepiga eluaks ajaks sandiks.
u
U-Toomas/ 14. oktoober 2015 22:02
Tagantjärele öeldakse, et kanep ...aga äkki oleks see haigus noormehel tekkinud nii või teisiti?
d
doktor/ 14. oktoober 2015 22:29
Võimalik. Elu on üks suur juhus ja mõistatus, sest kui ei oleks, oleksime kõik võibolla miljonärid või leiaksime tee sinna, kuhu soovime. Mina aga ei toeta kanepi legaliseerimist, sest mulle inimesena ei meeldi kanepiga kaasnev kultuur. Neuroloogia residendina tean öelda, et kanep rikub ajukeemiat.
a
AA/ 14. oktoober 2015 22:51
Nojaa aga mida kõike rikub alkohol, tubakas, ületöötamine? Ma usun, et arstina ei poolda te ka nende ainetega/tegevustega liialdamist ja mõistlik inimene ka ei liialda! Noh..viimasega on vähe keerulisemad lood :) Samamoodi saab inimesi teavitada kanepi kahjulikest mõjudest ja edasi on juba inimese enda otsustada, kas ta soovib riskida või mitte. Vähemalt on riigil asi nö kontrolli all mingilgi määral!
a
15. oktoober 2015 23:05
Ajukeemiat mõjutavad ja võivad ka rikkuda väga paljud tegurid, sh legaalsed - ka mobiilidest kiirguv energia, apteegist saadavad ravimid (sh käsimüügist kättesaadavad), keemiaravi ... jne Isegi toidupoest ostetud toiduained
ä
14. oktoober 2015 23:28
äkki võid püksi sittuda, minugi pojal tekkis kanepi TAGAJÄRJEL. suguseltsis on kõik väga targad, mitte hullud.