Uudised

Sotsiaalministeerium peab vajalikuks õdede ja hooldajate arvu suurendamist (74)

LISA KOMMENTAAR

to arvad jah 25. jaanuar 2016 11:27
Kui sul jätkub tuld ja tõrva hooldushaiglas oleva personali sarjamsieks ja sa ise tead täpselt kuidas peab su ema hooldama, eks võta ta siis oma koju ja hoolda.
Hooldajaid tuleb koolitada ja riigikeel olgu neil suus, muidu ei saagi nad aru, mida vanakene räägib, see on küll õige, et kommunikatsiooni taha jääb palju asju pidama.
võta koju? 25. jaanuar 2016 15:43
kas sa niisuguse lihtsa asja peale ei tule, et ta peab käima tööl ja makse maksma, et sina saaksid seal hooldushaiglas töötada?
Milleks lõhkuda süsteeme kui need töötavad .... 25. jaanuar 2016 10:59
Nüüd krooksuvad töötajate arvu suurendamisest, siiani kestis kisa vähendage. Kas need tegelased ise ka teavad mida nad suuus t välja ajavad? Kahtlen, sest need kes seal on , on jalga lasknud patsiendid.
mall 25. jaanuar 2016 09:46
See vajadus tuleb elust enesest, mitte sellest, kas Sotsiaalministeerium peab seda vajalikuks või ei.
KES SIIS VEEL::KAS OSS TULEKS TÜÜLE ?? 29. jaanuar 2016 19:47
EGA JAH ---TEINE HAIGE TÜHJENDAS TÄNA POTI ÄRA,,,
HAISEB RAISK PALATIS ,,
Sossunovskile 24. jaanuar 2016 18:49
Tahaks kõigepealt küsida, kas minister üldse teab,millega tegeleb meditsiinitöötaja? Milline on meie riigis vanuseline koosseis? Kas rasedus on haigus või elutsükli loomulik osa? Kas rahapuuduses siplev meditsiin suudab katta kõik valdkonnad(ravimine,ennetus,hooldus,retseptid,kindlustamata kodanikud, ise oma tervist rikkuvad joodikute,narkarite,prostide ravikulud jne jne) Tuleb ausalt tun nistada,et kõigeks ja kõigile raha ei jätku/või ei jaotata seda õiglaselt? . Meditsiin on vaesem kui kirikus rott,sest viimane leiab uue elupaiga ja toidulaua Eks ka meditsiinis on arukaid rotte,ke ssiinselt uppuvalt meditsiinilaevalt on pagenud normaalsesse ühiskonda Kahjuks kõik ei saa minna. Mõnel on isegi südametunnistus alles ja tahaks omi aidata, kuigi aina sõimatakse ahneks ja lollakaks . Vananevas ühiskonnas on ehk rohkem vaja sotsiaalabi,mitte meditsiinilist abi. Vanus on füsioloogiline protsess,kus kulunud organism hakkabki jupsima ja kahjuks ei saa veel kõiki juppe välja vahetada Ka masinad ei tööta igavesest ajast igavesti Isegi raudne vene Zigulka peab kunagi roosteantsule alla vanduma Miks peaks meditsiin hooldama vanu üksikuid inimesi? Praegu läheb sellele ikka suur osa rahadest. Omal ajal tehti kavalalt,kaotati tervishoiuministeerium ja sotsiaalministeerium ja minister topiti üheks . Enamasti on kõik ministrid olnud piisavad turakad ,kes asju ei jaga. Nüüd,kus pered lagunenud ja ilma mööda laiali pole kedagi,kes vanainimest toidaks,kataks ja juttugi ajaks. Kõige lihtsam on ta haigla EMO-sse toimetada ja siis hakata meedikuid tõrvama.
Ka mina olen nõus 100% 24. jaanuar 2016 14:18
Ülemõed tuleks ära koondada,neid eluvõhikuid ja targutajaid pole haiglatesse vaja,nende hea palk jagada raske töötegijate hooldajate vahel ära. Vanemast õest piisab täielikult.
Ja ja 24. jaanuar 2016 14:06
Vaata aga vaata kus kargas välja põõsast meditsiini alane arendaja. Kus hakkas nüüd siin rahvale heietama ja tatti pritsima, Teeme meditsiini alased parandused ja arengud. Kus sa varem olid kui meditsiinialased haritlased meie Eestist olid sunnitud välismaale põgenema, et tunda ennast väärikamalt ja saada väärikamat palka. Siis kui meedikud soovisid ja palusid paremaid tingimusi siis näidati näpuga, et uks on seal, et kui ei meeldi siis tõmmake siit Eestist nahui. Ja see pole ainult meedikutega juhtunud. Vaadake kui palju päästeteenistuse ja tuletõrje kohti on suletud. Varsti hakkavad ka selles suunas kaagutama, et on tarvis uuesti taastada vanad tuletõrje komandod. Nüüd siis ärkasid ometi üles. Juudanahast reeturid, Mis paganama normaalne erakond toetab pederasmi ja sama sooliste abielu.
Matti 24. jaanuar 2016 13:02
Tädi 24. jaanuar 2016 12:34
Seda küsimust ei tohiks ülse jätta poliitikute otsustada.

Www 24. jaanuar 2016 11:48
Igati teretulnud soov, kuid Reformi võimu all olles see ei täitu.
reformar 24. jaanuar 2016 14:33
hoopis koondame veel teine nii palju,eestlastest peab lõpuks vabaks saama see riik,juudas on eesotsas veel alles.
Jaa 24. jaanuar 2016 11:46
Selleks, et sotsid saaksid oma soovid ellu viia on vaja vahetada valitsust.
Nii 24. jaanuar 2016 11:43
Sotsid võivad paljugi tahta, aga olles Reformi võimu all ei saa nad midagi teha.
hooldustöötaja 24. jaanuar 2016 11:33
Kutsuge kõik need hooldustöötajad ,kes on saksamaal tööl 24/7 hooldajad patsiendi kodus ja seda eesti miinimumpalga eest.Kohus (loe eesti riik ) kaitseb töövahendusfirmat (loe kriminaale) ja ei ole patsientidega sõlmitud lepinguid 4 aastase menetluse käigus pidanud vajalikuks väljanõuda.EL direktiiv 96/71EÜ kohustab riike tegema koostööd kui on direktiivi rikkumise kahtlus.Piiriülene maksupettusskeem toimus 10 aastat ja seda Maksuameti,Sotsiaalkindlustusameti,Töötukassa ja muidugi EV Valitsuse teadmisel ja heakskiidul.
Med 24. jaanuar 2016 11:05
Kus hakkas nüüd neil süda valutama ja muret tundma, et on tarvis meditsiini töölisi...... Kuramus kus teie varem olite sotsid kui paljud meditsiini töölised välismaale pakku panid, et leida väärika palgaga meditsiini töö. Nüüd kukkusid siin heietama oh näe meil on tarvis meditsiini töölisi. Kes enam teid usub. Sotside jutt on nagu tühi supi aur. Tegelikult on nendel meditsiini töölistest ükskõik.
Jah, 24. jaanuar 2016 12:35
kuidagi tuttav tuleb ette,algul loome ise probleemi ja siis asume seda agaralt lahendama!
24. jaanuar 2016 14:36
see riik on siiani alati käitunud nagu NÕUKA ajal,eesotsas sulid komsomolid ja kommunistid.
24. jaanuar 2016 14:36
see riik on siiani alati käitunud nagu NÕUKA ajal,eesotsas sulid komsomolid ja kommunistid.
Abc 24. jaanuar 2016 10:42
Sotsidel perse põleb, valimised ukse taga. Muidu karjusid, et toome Eestisse pagulasi ja rahva huve üldse ei arvestatud, et meie enamus rahvast on pagulaspoliitika vastu, et nüüd ju tuleb ka neil ju kuidagi rahva poolehoid võita omale. Kunagi üks endine presidendi kandidaat andis meie Eesti kodanikele ühe hea soovituse, et kui pagulased ei meeldi siis nemad võivad ennast panna põlema. Nüüd härra Osinovski võib teha sama oma pundi liikmetega.
Lii 24. jaanuar 2016 09:17
Just mõnda aega tagasi karjus minister, et haiglad peavad kondama sanitare ja hooldajaid. nüüd teatab , et on vaja juurde hooldajaid võtta?! Nagu mingi kirp peni persse veere peal, ei tea kuhu poole hüpata- ja selline on meie minister!
Liikene 24. jaanuar 2016 10:05
Ossinovski oli koondamiste vastu, Rõivaga ja Ligiga tekkis tal vastaseis. Kõik muud ministrid, kummardades toompea poole, loobivad inimesi tänavale, säästureziim, Ossinovski ei taha inimeste tervisepäält kokkuhoida. Liikene, ise kena naisterahvas, aga selline tatiprits, aiaiaiai
23. jaanuar 2016 20:35
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
arvad jh! 23. jaanuar 2016 21:54
Ära aja pada siin .Mul ema hooldushaiglas ja olen näinud mis seal toimub .Kuidas hooldavad jne,Ütleks,et oma tööd ei tehta ja osata.Pakuks ,et müüa töö tunduvalt raskem ,kui surmakiirendajatel .Nende tunnitasu ongi nendele just paras .Hakaku tööle ennem siis nõudku palka johhaidii.
arvad jh ! 23. jaanuar 2016 22:03
jh 24. jaanuar 2016 11:26
kui ise nii palju paremini hooldad, hakka pihta ja võta koju, muust ära patra. Kui ühel inimesel hooldada 15 ja rohkem inimest, proovi järgi, kui kerge on. oled näinud seda kui 5 minutiks "külla" tuled. muust ei tea ööd ega mütsi
igaühele oma 23. jaanuar 2016 22:25
No sul seal Inglismaal elu ka poole kallim,üürid tohutud ja muu padajann.
Inglismaalt 24. jaanuar 2016 13:40
Käin tihti Eestimaal (lennukiga) ja võrdlusmoment on olemas. Eestis on elu kallim, eriti see "muu padajann". Lastetoetus Eestis on puhas mõnitamine, pensionäridelt varastatakse kogu raha kui nad apteeki ravimeid ostma lähevad, riided maksavad hingehinda. Kahju..... Lugedes 3,3eurosest tunnipalgast jääb mulje, et Eesti on mingi Aafrika arengumaa.
24. jaanuar 2016 14:38
aga ongi Eestimaa nimetus BANAANIA NSV eesotsas tolade komsomolidega.

minu arvates suurim probleem 23. jaanuar 2016 19:30
minu arvates suurim probleem on see, et hooldajad on meditsiinilise hariduseta ja oma lolli tegevusega panevad patsientide elu ohtu. Kirurg teeb on töö eeskujulikult, inimene tuleb narkoosist edukalt välja ja siis hooldajad, selleks, et ei peaks liikumisvõimetu haige lappe vahetama, jätavad nad sellsiesse veepuudusesse, et pärast tuleb neid tilguti ja hapnikumaski alla hoida. Selleks, et haige ei saaks abi kutsuda, seotakse ta voodi külge kinni ja häirenupp viiakse nii kaugele, et seda kätte ei saaks. Täielik tapamaja.
Uskumatu 23. jaanuar 2016 19:55
Ma ei suuda lugeda ja mõista, kui eluvõõras võib inimene olla. See kommentaar on siin küll ajuvabalt kirjutatud. Miks solvata inimesi, kes teevad väga rasket tööd väikese palga eest. Mitte keegi ei keela teil hooldajaks õ
ppida, või siis lähedast kodus põetada. Minul on kogemusi ja ma olen hooldajatele ääretult tänulik.
ei ole uskumatu 23. jaanuar 2016 21:28
Mine ole Kiirabihaiga I traumatoloogias, eriti tore hooldaja on Veera.
ei ole uskumatu 23. jaanuar 2016 21:28
Mine ole Kiirabihaiga I traumatoloogias, eriti tore hooldaja on Veera.
olen 100% nõus 23. jaanuar 2016 22:20
Hooldaja töö on väga raske ja sellepärast peabki selle eest saama inimväärse palga, et sinna ametisse saaks võtta tööga toime tulevad inimesed, mitte mõrvarid.
100% 24. jaanuar 2016 07:18
KOONDAGE haiglatest n.ö.ülemõdede kohad,jagage see töötegijatele st.õde-hooldajate vahel.Mis tööööd teevad need ülemõed?Aga nende palgad-oi.,oi,oi!
23. jaanuar 2016 20:37
muide seda tundsin Viljandis omal nahal peale oppi.
tean mida räägin 23. jaanuar 2016 21:26
Käisin 3 korda päevas oma isale peale oppi juua andmas, esimest korda läksin hommikul enne hommikusööki, isa jäi pool liitrit, viimast korda õhtul enne külastusaja lõppu. Isa ei saanud enam hingata ja rääkida, alles pärast seda kui korraldasin arstile skandaali ja palusin tal tulla voodi juurde vaatama, pandi isa tilgutite alla ja pangi hapnikumask. Muidu oleks ta praegu teises ilmas.
ära pahanda 24. jaanuar 2016 14:40
see valitsuse tahe - Mida Vähem Eestlasi seda parem - juudaga eesotsas
24. jaanuar 2016 13:58
Veel suurem probleem on see, et inimesed, kes meie elu Toompeal korraldavad, on ilma igasuguse kogemuse ja erihariduseta seda seal tegemas. Kui ise hakkama ei saa siis võiks vähemalt arenenud riikides õppimas käia kuidas hooldustööd, koolitamist jne. teha. Sinu kirjeldatud olukord algab kõrgemalt kui alamakstud hooldajad.
Et siis.. 23. jaanuar 2016 17:59
neid 23. jaanuar 2016 17:25
hooldajaid ja koristajaid on küll liiga haiglas liiga palju.Üks koristaja peseb põranda,teine tuleb võtab aknalt, kappidelt tolmuja siis tuleb üks koristaja,kes koristab WC e.Siis tulevad 2 inimest ja toovad söögi palatisse.Edasi 2 inimest teevad voodi kui patsient läheb välja ja siis veel 2 inimest ,kes viivad voodiga operatsioonile.Need olid kõik erinevad inimesed ühes osakonnas,keda uhe päeva jooksul nägin.
jah 23. jaanuar 2016 17:48
sulle meeldiks olle voodi, mida juhib yks inimene? ahaa , see on väga"tore" kogemus. kas sa tahask, et toitu toob sama inimene, kes just wc pesi?
23. jaanuar 2016 17:50
Võind ise oma palatit koristada nagu nõukaajal, vähemalt ei oleks põhjust vinguda igavusest.
to 17:50 24. jaanuar 2016 17:11
Olen selle aja noor ja rohkem kui korra ka haiglas olnud, viimati 1976 suvel kaks ja pool kuud, seal küll ise koristama ei pidanud, selle jaoks oli koristaja. Ja sanitar pani ka siibri või nn. utka vastavalt vajadusele, kui tegu lamava haigega... Sa oled vist tolle aja kohta ainult raamatutest lugenud?
õige 23. jaanuar 2016 22:05
Ja 2 joovad kohvi ning ajavad külajutte.
17:25, 23. jaan 2016 -le 23. jaanuar 2016 22:29
Sul paistab nägemisega raskusi olevat. Ma olen hooldaja ja umbes aiman,millest sa räägid...
Mis toimub 23. jaanuar 2016 16:54
Alles üks priske räuskas televisioonis, et kuidas nad ei leia keda koondada...
see 23. jaanuar 2016 17:51
Ajabki vanduma, kui terve maja rahvast täis ja teevadki reaalselt tööd, mitte nagu need prisked.
:) 23. jaanuar 2016 16:28
Otsustagu üks kord ära alles koondasid nüüd jälle vaja .
loogiline 23. jaanuar 2016 16:25
igale merkeli-kaltsuka pakti pigile oma õde ja hooldaja.
23. jaanuar 2016 16:49
Ebanormaalne,muud kyll öelda ei oska.
23. jaanuar 2016 17:58
Saksamaal saadeti esimese kursuse saksa rahvusest üliõpilased pagulasi hooldama, meditsiiniõde tõsteti sotsiaalkorterist tänavale, et pagulastele ruumi teha. Ega siis Eesti ei saa kehvem olla, ikka parem ja usinam, pagulased haigasse hotelliteenussele ja kogu maja hooldab ja teenindab. Raviteenuse eest HK nagunii ei taha maksta.
Jaan 23. jaanuar 2016 16:15
Ikka midagi tehakse kogu aeg ja ikka siin ports lolle,kes millegagi rahul pole,nagu igas asjas
23. jaanuar 2016 16:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sina pooletoobine 23. jaanuar 2016 17:12
Häbene, arene! Ära kisa ja ära lärma, võta rahusteid ja jää invaliidiks, siis saad kärutaja sotsiaalministeeriumist, aga mitte arstiabi!

Reformija 23. jaanuar 2016 15:58
pean õigeks senist kolmikliidu taktikat - rahva kiiret ja piinarikast hävitamist ja milleks see --- õdede ja hooldajate arvu suurendamist,ka veel rohkem piinata ...
rumalale reformijale 23. jaanuar 2016 16:14
Ilmselt oled meie erialast ikka väga kaugel.Milleks siin tatti loopida.Kui sa ei ole yhegi hea asjaga rahul,pole ka siin vaja kirjutada.Lolli ikka midagi ei muuda.
23. jaanuar 2016 17:20
kuivata 16.14 oma märjad püksid ... siis mine pissile ...
EGA 24. jaanuar 2016 02:29
SEE ABI POLE JU MÕILDUD OMADELE ,VAID MUSTADE JAOKS
KAS 24. jaanuar 2016 02:39
NÜÜD NII JÄÄBKI ,ET MINU KOMMID MOONDATAKSE PIDEVALT,JUBA NELJAS KORD
minu omi ei lasta üldse läbi. 24. jaanuar 2016 08:01
nii kui kirjutan konkreetselt koos nimedega kohe saan hoiatuse- pole teemakohane.
noh 23. jaanuar 2016 15:47
Andree 23. jaanuar 2016 15:46
Eesti elanike arv hakkab peale Tshkna könet kiiresti kasvama ja on varsti 2 milljonit!
Haigletele oleks suureks abiks kui see rumal kantsler Priske vallandataks. Öhk saab puhtamaks ja arulagedaid ja tööd segavaid kirju saadetaks vähem.
aju 23. jaanuar 2016 15:59
Ära sega onupoja poliitikat ära. Ajusid pole vaja riigikokku :D Seal piisab 3 ajust ja kõik funktsioneerib :D
KKK 23. jaanuar 2016 15:41
Suurendamist ,seda ta vist mötles teha pagulaste arvelt,sest sealt ju tulevad niiöelda spetsialistid.
hmm 23. jaanuar 2016 17:51
Sa pole ikka aru saanud, et mitte ykski pagulane ei taha! Eestisse tulla. nende endi kommuunid on täis õpetusi, kuhu riiki tasub minna. mis sa arvad, kuhu meie Vaost 40 inimest kadunud on? IGatahes ei ole nad Eestis ega Lätis. See kuidas nad riigist lahkuvad on jua piirivalve teema.
aga siiski,miks ei taheta Eestis olla, 23. jaanuar 2016 20:35
paneb mõtlema,midagi on ikka väga mäda siin riigis.
ziidiuss 23. jaanuar 2016 22:32
Nii mäda, et ei pea neid parasiite 300 euroga üleval, vaid annab vaid 90.-
Prantsusmaal võib juba 900 eurot saades minna sots.osakonda santima.
Kah meditsiinis sees 23. jaanuar 2016 15:35
Kes küll ütleks, mida see noormees, kes end millegipärast ministriks peab, tarbib. Ons see aine mede riigikeses legaalne?
troll 23. jaanuar 2016 15:34
Haigla võiks ka õdede ja arstide teenust sisse osta. Siis saaks riigitöötajate arvu hoobilt kvootide piiresse. Heaks näiteks on siinkohal Merko ehituses.
milleks? 23. jaanuar 2016 15:22
nagunii on inimesed ripakile jäetud. Eestis on juba invaliidide armee, sest arstid ei tee oma tööd. Kas siis kavatsetakse invaliididele kärutajad jätta või anda invaliididele vajalikku arstiabi...mis tähtsam on? Eesti riik soodustab inimeste invaliidsust...kas seegi on äri?
23. jaanuar 2016 15:36
suurim äri ongi inimeste arstiabita jtmine ja kärvata laskmine, globalistid maksavad!
23. jaanuar 2016 17:24
kolmikliidu plaan kiire rahva hävitamine ja siis täita maa pabulatega ...
hiiepuu 23. jaanuar 2016 15:20
Kuidas on see võimalik, et noorsand, kel pole vähematki ettekujutust valdkonnast, rääkimata kübemestki sellesuunalisest haridusest või üldse töökogemustest, muudkui sõnub teemal, kuidas haiglas peab töö korraldatud olema . Mis ku---i asjad on "tugiteenused", mingid nõiasõnad, manad, mantrad, mis praegu haiglas üleliigsed ja viivad terve meditsiini põhja?
23. jaanuar 2016 15:37
Tugiteenused on need, mis kindlustavad arstide ja õdede maksimaalse töötamise võimalikkuse.

oijah 23. jaanuar 2016 15:05
Ei tea vist ise ka, mida-keda-kuipalju ja kust. Aga see on raudselt välistatud, et ise kokkuhoius eeskuju oleks.