Uudised

Päästeameti viis töötajat kannavad koroonaviirust, nakatunud viibisid ka võistlustel 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 24. september 2020 14:15
Foto: Tiina Kõrtsini
Päästeameti viie töötaja koroonaviiruse test osutus positiivseks. Neist kolm töötab peamajas, Tallinnas Raua tänaval, üks Ida ning üks Lääne päästekeskuses. Kõikide nakatunud töötajate teadaolevate lähikontaktsetega on ühendust võetud ning hoonete ruumid desinfitseeritakse. 

Peadirektori asetäitja Andreas Anvelt ütleb, et tegemist on kontoritöötajatega ja kinnitab, et päästeteenuse tagamist nende nakatumine ei mõjuta. „On tõsi, et nakatunud inimesed viibisid Väike-Maarja päästekoolis toimunud võistlustel, ent võistlejatega neil kokkupuudet esialgsetel andmetel ei olnud. Oleme sellegipoolest andnud neile, kes Väike-Maarjas võistlesid, samuti suunised oma tervist hoolikalt jälgida,“ sõnas Anvelt.

Ta lisas, et positiivse testitulemuse saanud ametnikel ilmnesid eelnevalt haigussümptomid, haigustunnusteta inimeste testid on seni olnud negatiivsed. Teadaolevad lähikontaktsed on saadetud eneseisolatsiooni ja neil on palutud oma tervist jälgida.

Päästeameti igapäevast tööd ühiskonnas ohutuse tagamisel nakatumised ei mõjuta, sest ühtsesse päästevõrgustikku kuulub ligi 4000 inimest, kes katavad tervet Eestit. Ühtlasi töötavad päästjad vahetustega, mistõttu on alati olemas vaba päästereserv.

Samal teemal

24.08.2020
GALERII | NUNNUD NUUSKURID: Soome lennujaamas asuvad tööle koroonakoerad
24.08.2020
VIDEO | Minister Kiik koroona levikust: suvi on läbi, on aeg end kokku võtta
24.08.2020
Arkadi Popov: koroonaviirus pole nõrgemaks muutunud, pigem hullemaks
22.08.2020
KUULO KUTSAR KOROONAST: me ei saa epideemia kulgu oluliselt mõjutada, sest meil puudub kõige olulisem relv