Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks käed surevad öösel ära? 

Viktor Vassiljev, 9. oktoober 2020, 07:00
"Kodus võib madratsi ja padjaga eksperimenteerida – leida selline asend, mis kaelale ja vastavalt närvijuurtele rohkem meeldib," soovitab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Millest käed ja sõrmed öösel surevad?"

Asi lihtne ja loogiline – kui päeval pole häda midagi, siis on lülisamba asend päeval õige, aga öösel vale. Kusjuures tükiks ajaks, nii kaheksaks tunniks. Täpsemalt näitab röntgen, mispidi kaelalülid kõverikud ja kus täpsemalt pitsitavad nende vahelt väljuvaid närvijuuri, kust omakorda jookseb signaal kätesse kuni sõrmedeni välja. Sel juhul kätel ja sõrmedel pole viga midagi ja nende masseerimine või salvitamine ei aita.

Aga kodus võib madratsi ja padjaga eksperimenteerida – leida selline asend, mis kaelale ja vastavalt närvijuurtele rohkem meeldib. Kellele kõrgem, kellele madalam padi, kellel on parem ilma. Müügil on ka erineva pehmusega madratsikatteid, aga seda ei tea ette, milline paremini sobib.

Võibolla tasuks sugulaste-sõprade poole külla sattudes nende voodid ära proovima. Eelnevalt muidugi põhjust selgitades, et poleks valesti mõistmist.

Samal teemal

7. oktoober 2020, 05:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas kõhupuhituse põhjuseks võib olla piim?
6. oktoober 2020, 07:00
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Mida teha, kui kaelavalu ei lähe üle?
1. oktoober 2020, 06:00
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Miks jalad kisuvad öösel krampi?
29. september 2020, 08:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha põletikuga küünarliigeses?