Annabel novembris 2019Foto: Facebook/helpannabel
Eesti uudised
26. oktoober 2020, 14:51

KUIDAS KÄIB REKORDANNETUSE SAANUD ANNABELI KÄSI? Pere kommentaare anda ei soovi (8)

Enam kui aasta tagasi puudutas paljude Eesti inimeste südameid tõsise geenihaiguse diagnoosiga väike Annabel, kelle maailma kalleima ravimi tarvis koguti vaid mõne nädalaga kokku kaks miljonit eurot. USAs tehtud geeniravi õnnestus. Ent täna ei soovi Annabeli seisundit kommenteerida ei Tartu Ülikooli lastefond ega Annabeli isa Ahti Silk.

„Tähistame taas Annabeli minisünnipäeva. Seekord juba kaheksandat,“ postitasid tüdrukutirtsu vanemad Ahti ja Kaidi mullu 4. novembril Facebooki. Kallist geeniravist oli selleks hetkeks möödunud neli kuud. „Annabeli üleüldisel tervisel ja heaolul hoiab silma peal Tallinna Lastehaigla tunnustatud lastearst. Annabel käib iganädalaselt regulaarselt füsioteraapias, mis muudab teda tugevamaks ja energilisemaks.“

„Meie jaoks on Annabeli IGA minisünnipäev väga suure tähtsusega. Oleme lubanud Teid kursis hoida Annabelikese arenguga ning seda me ka teeme!“ seisis postituses. „Aitäh Teile, et elate kaasa Annabeli arengule! Veel suurem tänu, et olite meile abiks ja toeks meie elu kõige raskemal hetkel. Nüüd saab minna ainult paremaks!“

2019. aasta viimasel päeval teatasid vanemad, et pisipiigal läheb väga hästi. "Käime regulaarselt füsioteraapias, et kasvatada lihaseid tugevamaks. Kuna see ei ole kiire protsess, siis võtame Annabeli arengut väga kannatlikult. Annabel on teinud vahepeal väga suuri edusamme. Tema hääl on tugevam, käed liiguvad rohkem, kerelihased on tugevamad ning jalgadesse on tulnud rohkem jõudu. Tegutseme edasi!" 

Kommentaare ei jaga

„Praegu kahjuks ei jaga kommentaare. Oleme oma pere keskis niimoodi otsustanud,“ ohkab isa Ahti kümme kuud hiljem, oktoobris. 

Ka Annabeli ravisse 400 000 eurot panustanud Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefond jääb kidakeelseks. „Annabeli pere on otsustanud, et nad annavad ise tagasisidet, kuidas neil läheb,“ sõnab fondi juhatuse liige ja toetusjuht Eveli Ilves. „Eks tähelepanu oli neile suur selles osas. Ja nad on öelnud, et hoiavad ise avalikkust kursis.“

„Ma saan aru avalikkuse huvist, loomulikult inimesed elavad kaasa ja tahavad teada,“ lisab ta. „Me teame, et tal läheb täna kenasti. Peale ravi vajas ta füsioteraapiat ja muud sellist. Aga kõige kohta täpsemalt, on pere soov olnud, et nad annavad ise tagasisidet. Me peame pere soovi austama.“