Foto: Vida Press
Sirje Maasikamäe 10. november 2020 10:09
Oktoobri lõpus kirjutas Õhtuleht väga levinud juttudest, nagu koroonadiagnooside eest makstaks – arstidele, õdedele, haiglale, lahkunu omastele. Selle peale kirjutasid  kümned lugejat, justkui neil oleks fakte, et see on tõesti nii. “Minu tuttavale pakuti ka Tallinna haiglas 200 eurot, kui surmatunnistusele võib kirjutada põhjuseks koroona, kuigi inimene suri vanadusse,” kirjutas  üks naisterahvas. Küsimus jääb – kas kõik vaikitakse tõesti maha? Äkki pole koroonat olemaski?

Oktoobri lõpus kirjutas Õhtuleht väga levinud juttudest, nagu koroonadiagnooside eest makstaks – arstidele, õdedele, haiglale, lahkunu omastele. Selle peale kirjutasid  kümned lugejat, justkui neil oleks fakte, et see on tõesti nii. “Minu tuttavale pakuti ka Tallinna haiglas 200 eurot, kui surmatunnistusele võib kirjutada põhjuseks koroona, kuigi inimene suri vanadusse,” kirjutas  üks naisterahvas. Küsimus jääb – kas kõik vaikitakse tõesti maha? Äkki pole koroonat  olemaski?

“Loll jutt suhu tagasi!“ põrutas sääraste arvukate “faktide” peale lugeja, kelle meelest ei maksa igasugu kuulujutte uskuda. Aga kui loll jutt ei taha suhu tagasi minna, vaid tahab hoopis veelgi laiemalt levida?

Uskumatult paljud on ikka veendunud, et kuuldused koroonadiagnooside võltsimisest ja surmajuhtumitega liialdamisest pole lihtsalt plära, kommentaariumis lärmamine, naised-saunas-rääkisid-jutt, vaid kindlamast kindlam tõde.  “Aga nii on kogu maailmas, ärgake ometi üles!” teeb üleskutse lugeja, kes on kindel, et koroonasurmasid näidatakse rohkem, kui neid tegelikult on. Keegi teab lausa, et Maailma Tervishoiuorganisatsioon maksab riikidele selle eest.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99