Uudised

KULUTULENA LEVIVAD KUULUJUTUD: kui midagi pekki läheb, kirjutatakse surmapõhjuseks koroona! Seda pole olemaski! (7)

Sirje Maasikamäe, 10. november 2020 10:09
Foto: Vida Press

Oktoobri lõpus kirjutas Õhtuleht väga levinud juttudest, nagu koroonadiagnooside eest makstaks – arstidele, õdedele, haiglale, lahkunu omastele. Selle peale kirjutasid  kümned lugejat, justkui neil oleks fakte, et see on tõesti nii. “Minu tuttavale pakuti ka Tallinna haiglas 200 eurot, kui surmatunnistusele võib kirjutada põhjuseks koroona, kuigi inimene suri vanadusse,” kirjutas  üks naisterahvas. Küsimus jääb – kas kõik vaikitakse tõesti maha? Äkki pole koroonat  olemaski?

“Loll jutt suhu tagasi!“ põrutas sääraste arvukate “faktide” peale lugeja, kelle meelest ei maksa igasugu kuulujutte uskuda. Aga kui loll jutt ei taha suhu tagasi minna, vaid tahab hoopis veelgi laiemalt levida?

Uskumatult paljud on ikka veendunud, et kuuldused koroonadiagnooside võltsimisest ja surmajuhtumitega liialdamisest pole lihtsalt plära, kommentaariumis lärmamine, naised-saunas-rääkisid-jutt, vaid kindlamast kindlam tõde.  “Aga nii on kogu maailmas, ärgake ometi üles!” teeb üleskutse lugeja, kes on kindel, et koroonasurmasid näidatakse rohkem, kui neid tegelikult on. Keegi teab lausa, et Maailma Tervishoiuorganisatsioon maksab riikidele selle eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.09.2021
PERELIIKMEL ON VIIRUSHAIGUS: tegutse nii, et teised pääseksid nakatumisest!
31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
22.12.2020
KAHTLED VAKTSIINIDES? Loe, kuidas need aitavad haigusi ja surmasid ära hoida!
07.12.2020
EESTI PROFESSOR SELGITAB: kuidas töötavad koroonavaktsiinid ja miks neid peab külmutama?