Foto: Vida Press
Sirje Maasikamäe 10. november 2020 10:09
Oktoobri lõpus kirjutas Õhtuleht väga levinud juttudest, nagu koroonadiagnooside eest makstaks – arstidele, õdedele, haiglale, lahkunu omastele. Selle peale kirjutasid  kümned lugejat, justkui neil oleks fakte, et see on tõesti nii. “Minu tuttavale pakuti ka Tallinna haiglas 200 eurot, kui surmatunnistusele võib kirjutada põhjuseks koroona, kuigi inimene suri vanadusse,” kirjutas  üks naisterahvas. Küsimus jääb – kas kõik vaikitakse tõesti maha? Äkki pole koroonat olemaski?

Oktoobri lõpus kirjutas Õhtuleht väga levinud juttudest, nagu koroonadiagnooside eest makstaks – arstidele, õdedele, haiglale, lahkunu omastele. Selle peale kirjutasid  kümned lugejat, justkui neil oleks fakte, et see on tõesti nii. “Minu tuttavale pakuti ka Tallinna haiglas 200 eurot, kui surmatunnistusele võib kirjutada põhjuseks koroona, kuigi inimene suri vanadusse,” kirjutas  üks naisterahvas. Küsimus jääb – kas kõik vaikitakse tõesti maha? Äkki pole koroonat  olemaski?

“Loll jutt suhu tagasi!“ põrutas sääraste arvukate “faktide” peale lugeja, kelle meelest ei maksa igasugu kuulujutte uskuda. Aga kui loll jutt ei taha suhu tagasi minna, vaid tahab hoopis veelgi laiemalt levida?

Uskumatult paljud on ikka veendunud, et kuuldused koroonadiagnooside võltsimisest ja surmajuhtumitega liialdamisest pole lihtsalt plära, kommentaariumis lärmamine, naised-saunas-rääkisid-jutt, vaid kindlamast kindlam tõde.  “Aga nii on kogu maailmas, ärgake ometi üles!” teeb üleskutse lugeja, kes on kindel, et koroonasurmasid näidatakse rohkem, kui neid tegelikult on. Keegi teab lausa, et Maailma Tervishoiuorganisatsioon maksab riikidele selle eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Neetud ohtuleht 23. november 2020 00:14
Ma OSTSIN selle artikli spetsiaalselt, et selle teema kohta midagi teada saada ja jälle on lihtsalt ila, et liiguvad kuulujutud! Krt küll KÕIK teavad, et need kuulujutud on, tahaks teada miks need tekivad, miks hakkavad erinevad inimesed seda sama juttu rääkima, et nende tuttav ...
kahjuks on nii 17. november 2020 10:18
Üle pika aja üks hea ja arukas artikkel, kuidas maailmas asjad käivad. Mul on isegi valem sellele, kus jagamine võrdub 1ga. Nimetaja on kindlalt lame maa teema. Lugejasse saate panna kuul käimise, holokausti, viirused jne. Viimased andmed mul on sokeerivad. Enamus jagamisi võrdub ühega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS