Uudised

KORD POSITIIVNE, KORD NEGATIIVNE: miks koroonatestid võivad näidata erinevaid tulemusi?  (1)

Sirje Maasikamäe, 12. november 2020 11:32
Koroonatestide tulemuste erinevus  viitab enamasti madalale viiruse, viiruse RNA hulgale proovis.Foto: Vida Press

Õhtulehega võttis ühendust hämmastunud mees, kes tegi lühikese aja jooksul mitu koroonatesti nii Eestis kui Soomes – kord oli tulemus negatiivne, kord positiivne. “Kuidas on selline asi üldse võimalik, kui väidetavalt pidi olema väga ohtlik ja nakkav haigus, aga 48 tunniga tulemused muutuvad ja enesetunne on endiselt väga hea? “ imestab Soomes ehitajana töötav mees. Perearst Piret Rospu arvates on selles loos mitu õpetlikku momenti.  

Eestis tehakse iga päev tuhandeid koroonateste. Tuhanded inimesed ootavad pingsalt vastust, kas nad on nakatunud koroonaviirusega või mitte, millest omakorda sõltub, kas nende lähedased, sõbrad või tuttavad osutuvad lähikontakseks. Kas tuleb jääda eneseisolatsiooni või saab minna kooli, tööle, sõprade juurde?  

Lugu, mida kirjeldab Tanel (nimi muudetud – toim.), sai alguse umbes paar nädalat tagasi Soomes. Et pääseda objektile, pidid  mehed tegema koroonatestid. Viis meest – neli negatiivset vastust, üks positiivne. “Kästi jääda karantiini, aga tulime kiirelt Eestisse, sest meid ei lastud objektile. Tegime kaks päeva hiljem uued testid ja tulemuseks viis  negatiivset.” 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.09.2021
PERELIIKMEL ON VIIRUSHAIGUS: tegutse nii, et teised pääseksid nakatumisest!
26.02.2021
ÄRA KAOTA VALVSUST! Korduskasutatava maski puhul pea kinni nendest hügieeninõuetest!
31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
20.11.2020
Ööpäevaga lisandus 364 positiivset koroonatesti, suri üks inimene