Lapsed

Mida teha, kui su teismeline tuleb ja teatab, et hakkas veganiks?  

Annaliisa Post, MTÜ Loomus, täna, 14:23
Foto: PantherMedia/Scanpix
Aina enam noori otsustab täistaimse toitumise kasuks, kuid vanemates võib see tekitada rida küsimusi ning arusaamatust. Kuna november on ülemaailmne vegankuu, toob loomade eestkoste organisatsioon Loomus teieni ühe ema ja kahe noore neiu loo, mis aitavad paremini mõista, millist tuge noored oma vanematelt ootavad ja vajavad.Maia-Liisa (43)Viie aasta eest ütles minu vanem tütar, kes toona oli 15, et ta on vaadanud palju videoid ja lugenud netist infot intensiivfarmide kohta ning see, mis loomadega tehakse, on kohutav ja kole. Ta käis välja mõtte, et me võiks loobuda liha söömisest. Olles ka ise selle teemaga veidike tuttav, ei olnud mul talle öelda ühtegi argumenti, miks loomade söömine tolereeritav peaks olema.Minu esimene vastus oli, et on tõesti õudne, et loomadega nii tehakse ning sellele pole vabandust, kuid ma ei oska ilmselt kuidagi tagada, et kasvav organism liha tarbimata kõik vajaliku kätte saaks. Lubasin tema ettepaneku peale mõelda ning jõudsin arusaamani, et kui o

  1. Uuri veganluse kohta lähemalt, et saaksid last suunata ning temaga sel teemal kaasa rääkida. Seejuures ära ole kinni vanades tõekspidamistes, vaid ole avatud uuele infole.
  2. Ära hirmuta ega mõista last hukka, vaid tunne huvi, mis teda sellist valikut tegema innustas, ning ole talle toeks.
  3. Jälgi, et lapse menüüst ei jääks pelgalt välja loomsed tooted, vaid sinna lisanduksid ka toitainete rikkad taimsed toidud.
  4. Katseta erinevaid vegantooteid. Kõik ei pruugi meeldida, ent võid avastada põnevaid tooteid, mis ka edaspidi poekorvi satuvad.
  5. Kokka koos lapsega ning proovige erinevaid taimseid retsepte. See on hea võimalus tutvuda veganmaailmaga ning veeta kvaliteetaega oma lapsega.

Samal teemal

3. november 2020, 13:19
10 LIHAMOODI VEGETOITU: pikkpoiss, hot dog ning mitmed muud üllatavalt lihavabad toidud
1. oktoober 2020, 07:13
EVELIN ILVES | Minu üks kuu täisveganina tõi nii mõnegi üllatuse