Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks sõrmed surevad öösel ära? (2)

Viktor Vassiljev , 18. detsember 2020 07:00
"Mitmesugused määrimisrohud võivad tuua ajutist leevendust," ütleb dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
“Olen 70-aastane naine, eluaegne raamatupidaja, ja mureks on mul sõrmede suremine. Päeval paigal olles ajavad pindu ja surevad, liikudes justkui ei sega, aga öösel äratab käte suremine üles. Millest see tuleb ja kuidas ravida?”

Eks ta ole elukutse viga, aastakümneid ju kirjutuslaua taga küürutatud, töövahendiks kunagi arvelaud, siis Felixi vändaga arvutusmasin, nooremad ei tea neist riistapuudest midagi, aga küllap jõudsite ka tutvust teha kompuutriga.

Igatahes sundasend tekitab kaela ja õlavöötme lihaste kroonilise ülepinge ja vastavaid muutusi lülisamba kaelaosas, mistõttu on seljaajust väljuvad närvijuured kinni surutud ning sellest ka tundlikkuse häired sõrmedes.

Mitmesugused määrimisrohud võivad tuua ajutist leevendust. Tabletid aitavad siis, kui lisandub äge põletik ja vaja valu vähendada.

Aga kõige tõhusam on võimlemine. Sobivad kõik harjutused, mis panevad õlavöötme liikuma, tähtis on, et neid tehtaks mitu korda päevas. Ning vähem tuleb paigal istuda ja rohkem ringi liikuda, teile on parim ravimeetod liikumisravi.

Samal teemal

02.06.2021
MIKS JALAD-KÄED KRAMBITAVAD? Siin on 8 võimalikku põhjust ja leevendavad nipid!
15.12.2020
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Miks vererõhk kõigub üles ja alla?
09.12.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas külmakartlikkuse taga on mingi haigus?
08.12.2020
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Miks nina jookseb sageli verd, kas see võib olla ravimitest?