Uudised

PALJU ÕNNE! Vabariigi aastapäeval tuli ilmale ka Lennart! (3)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 25. veebruar 2021 08:58
Värsked vanemad Triin ja Raivi poeg Lennartiga.Foto: ITK
Eesti vabariigi aastapäeval sündis Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas 12 last – 5 poissi ja 7 tüdrukut. Üks vabariigi aastapäeval sündinud lastest oli 32aastase Raivi ja 28aastase Triinu esiklaps, kellele pannakse nimeks Lennart.

„Meil oli nimi olemas enne sündi – Lennart oli poisi jaoks kindel, tüdruku nime osas oli lahkarvamusi, õnneks tuli poiss,“ ütles värske isa Raivi. „Juhtuski nii, et Lennart sündis 24. veebruaril kell 9.09, vabariigi aastapäeval nagu presidendile kohane.“

Samal teemal

Ema Triinu sõnul oli ametlik tähtaeg päev hiljem, 25.veebruar. „Kui küsiti tähtaja kohta, tegime ise kogu aeg nalja, et jätke meelde, et tähtaeg on vabariigi aastapäeval. Sõnusime nime ja selle naljaga vist kuupäeva ära,“ rääkis Triin. „Saame igaks sünnipäevaks teha poisile kilutorti ja vähemalt on sünnipäeval vaba päev!“

Eelmisel aastal sündis Eestis 13 127 last. Pea iga kolmas beebi nägi ilmavalgust Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas, kus sündis mullu 3941 last. Sündide arv 2020. aastal võrreldes aasta tagusega on langenud.

Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmaja ämmaemandusjuhi Vivian Arusaare sõnul sündis kogu nii Eestis kui ka ITK sünnitusmajas möödunud aastal vähem lapsi kui aasta varem.

„2019. aastal nägi meie sünnitusmajas ilmavalgust 4218 last ehk 277 last rohkem kui 2020. aastal. Mullu laste sündide arv vähenes, kuna pered lükkavad laste sündi edasi.“

Pereloomise jaoks on oluline majanduslik kindlustunne ja möödunud aastat tabanud koroonakriis kindlasti vähendas seda märkimisväärselt. „Esimesed lapsed sünnivad perre alati, sõltumata sellest, kui ebastabiilne on majandus. Laste saamine ja pereloomine on ühe paarisuhte loomulik osa ja ka rasketel aegadel leitakse võimalus lapse saamiseks. Pigem jäävad keerulistel aegadel perre sündimata kolmandad ja sealt edasi lapsed. Seda on näidanud ka majanduslikud heaoluaastad, kui sündis palju kolmandaid ja neljandaid lapsi,“ kommenteeris Arusaar.

Kui vaadata, mis ootab ees sel aastal, siis on Arusaare sõnul näha, et rasedate arvele tulek on püsinud stabiilne ja suurt sündide kasvu võrreldes 2020. aastaga märgata ei ole. „Jaanuaris on nägi meil ilmavalgust 296 last, mis on võrreldes möödunud aasta esimese kuuga, kui sündis 329 last, tunduvalt vähem,“ tõi Arusaar välja.

Samal teemal

25.01.2021
PETTUSED JA TEADMATUS: nendel juhtudel tuleb haigekassale raha tagasi maksta!
11.01.2021
VAKTSIIN, MIDA POLEKS TOHTINUD KASUTADA! Ema: muretsen, kas see võib mu lapsele halvasti mõjuda
01.01.2021
LAPSED, KES EI JÕUDNUD ELADA: iga paari aasta tagant tapab mõni ema oma beebi kohe pärast sündi
23.11.2020
TOETA OLULISE SEADME OSTMIST! Lastearst: „Enneaegse ravimisel on oluline teda võimalikult vähe häirida.“