Uudised

MAKSIMUM ON KÄES: Ida-Tallinna keskhaigla avas juba neljanda koroonaosakonna (3)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 16. märts 2021 12:23
Foto: Raigo Pajula
Ida-Tallinna Keskhaigla avas täna neljanda Covid-osakonna 24 voodikohaga. Haiglas on nüüd 151 Covid-voodikohta, millest 23 on teise astme ja üheksa kolmanda astme intensiivravi kohad.

ITK juhatuse esimehe dr Ralf Allikvee sõnul on see praegu maksimum, mida haigla endale lubada saab. „Suurim probleem on meie haiglas personalipuudus. Juba ammu oli näha, et õdedest on puudus - need, kes täna õpivad koolis, asendavad vaevu ära need, kes lähevad pensionile," rääkis ta. „Need 151 voodikohta on meie personali hulka arvestades praegu meie lagi. Edaspidi on uute Covid-kohtade lisamine väga problemaatiline," ütles dr Allikvee.

"Edaspidi on uute Covid-kohtade lisamine väga problemaatiline," ütles dr Ralf Allikvee. Foto: ITK

Nelja Covid-osakonna loomise tulemusena on Ida-Tallinna Keskhaiglas täielikult peatunud plaaniline ravi siseerialadel  ja 80% ulatuses kirurgilistel erialadel.

Samal teemal

Allikvee rõhutas, et juba praegu on oluline mõelda sellele, kuidas haiglad saaksid kriisist väljudes tagada plaanilise ravi tagantjärele ka neile, kes jäävad praegu ravita.

„Oluline on, et Covid-patsientide raviks vajalikku vahendeid ei võetaks plaanilise ravi eelarvest. Kui saame taasalustada plaanilise raviga mais, siis on ITK võimeline käesolevaks aastaks kokkulepitud plaanilise töö ära tegema, seda küll personali tõsise pingutusega, aga inimesed vajavad ravi," sõnas ta.

Ajal, mil plaaniline ravi on suures osas juba piiratud, tekitab mitmel pool Eestis muret ka erakorralise arstiabi andmise võimalik katkemine, kuid dr Allikvee kinnitusel on ITK-s erakorraline abi tagatud.