Uudised

USKUMATU LUGU! LAVi tüvega nakatunu tuli Eestisse, rikkus siin karantiinikohustust ja levitas viiruse veel 12 inimesele! (226)

Eesti Ekspress, 20. aprill 2021 11:19
Pilt on illustratiivne. Foto: Stanislav Moshkov
Terviseamet on oma nädalaülevaates rõhutanud, et koroonaviiruse Briti tüvest suuremat ohtu kujutab LAVi viirusetüvi ehk B1.351 ja mõned mutatsioonide kombinatsioonid, mis võivad põhjustada laialdast viiruse levikut, raske kuluga haigusvormide osakaalu kasvu ja mis võivad suurema tõenäosusega ka vaktsiinikaitsest läbi murda, kirjutab Eesti Ekspress.

Seni on tuvastatud 45 LAVi mutatsiooniga tüve, millest 26 on sisse toodud ja ülejäänud kohapealse leviku tulemus. „Neist suur osa on omavahel seotud: järjestikune jada ühest sissetoodud juhust, kes andnud selle edasi oma pereliikmetele ja omakorda lähikontaktsetele,“ selgitas Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Haigestunute puhang sai alguse Soomest saabunud inimesest, kes puutus Eestis kokku inimesega, kes omakorda karantiinikohustust rikkudes läks perekondlikule koosviibimisele. Koosviibimisel olnud inimeste ringist on LAV-tüvi vähemalt 12 inimesele levinud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis

Samal teemal

21.03.2021
KAS SUL ON TROMBIOHT? 11 üllatavat ja argist põhjust, miks see võib sind ähvardada
19.03.2021
VAKTSIINIDE KÕRVALTOIMED: mitu inimest vajas haiguslehte, ühel tekkis kõriturse
08.03.2021
KAS SEE VÕIB OLLA TROMBOOS? Toomas Asser toob välja olulised märgid, mida pärast vaktsineerimist jälgida
05.03.2021
VAKTSIINIDE KÕRVALTOIMED: möödunud nädalal anti teada ka tromboosist