Hea nõu

KORJA PÕLDOSJA! Umbrohuna lokkav taim on tõhus mikroobide hävitaja ja juuste tugevdaja! 

Silja Paavle, 26. juuni 2021 13:56
Foto: Pixabay

Põldudel ja aedades umbrohuna lokkav põldosi on väga kasulik ravimtaim, tõhus mikroobide hävitaja ning ohtra ränisisalduse tõttu hea küünte ja juuste turgutaja.

  • Põldosi sobib pikka aega kestnud bronhiidi või kurgupõletiku järel organismi turgutamiseks, kuseteede bakteriaalsete ja põletikuliste haiguste raviks, põie- ja neerukivide korral, liigesehaiguste leevendamiseks ja immuunsuse tugevdamiseks.

  • Välispidiselt kiirendab kompress haavade paranemist, sellest on kasu ka nahahädade ravimisel. Värskena kimpu köidetult on põldosi väga hea saunaviht.

  • Korja 5–10 sentimeetri pikkuse ürdina. Kuivata varjualuses umbes 30 soojakraadi juures ja kiht ei tohi olla paksem kui kümme sentimeetrit.

  • Tee keetmiseks pane supilusikatäis ürti tassi vee kohta, vala peale keev vesi ja lase kümme minutit tõmmata. Seda ei tohi tarvitada iga päev, tee nädalapikkune kuur ja joo korraga neli korda päevas. Kurgupõletiku korral kurista teega kurku.

  • Kui soovid juukseid toita, lase teel madalal kuumusel podiseda poole tunni jagu ja hõõru sellega peanahka. Põldosi on ka hea kõõmavastane ravim.

  • Kuivanud taimedest võid teha pulbrit ja lisada smuutidesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.06.2021
VALMISTU JAANIPÄEVAKS! Vaata, mida peaksid juba praegu koju varuma, et pühad ei läheks tervisemurede pärast nässu!
21.06.2021
KUUMUS OHUSTAB SÜDANT: 7 elutähtsat valikut, et palavus ei saaks saatuslikuks
21.06.2021
KAS MA OLEN TERVE? Mida ütleb vereanalüüs su tervise kohta? 
20.06.2021
IMELINE RAVIM, MIS PÄÄSTAB ELU: insuliin saab juba saja-aastaseks!