Uudised

Enamikus maakondades on vaktsineeritud üle 60% täiskasvanutest 

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2021 13:05

Koroonavaktsineerimine

Foto: Aldo Luud

Reedehommikuse seisuga oli kaheksas maakonnas vähemalt ühe COVID-19 vastase doosiga vaktsineeritud üle 60% täiskasvanutest, veel kahes maakonnas on sellest puudu alla kahe protsendi.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on praeguse tempo jätkudes reaalne jõuda Eestis 70protsendise täiskasvanute hõlmatuseni sügise alguseks ehk 22. septembriks. „Viimase 10 päeva jooksul on tehtud üle  31 000 esmase kaitsesüsti ja kokku ligi 60 000 vaktsineerimist. Tempot tuleb veelgi tõsta ja siin pingutavad koos ministeerium, töörühm, tervishoiuasutused, perearstid ja -õed, kohalikud omavalitsused ning erasektor. Järgmisel ja ülejärgmisel nädalal toimuvad täiendavad koolitused neile tervishoiutöötajatele, kellel veel ei ole õigust immuniseerida, sellega suurendame kaitsesüstide tegijate arvu kiiresti sadade võrra ning oleme ühtlasi paremini valmis revaktsineerimise perioodiks,“ ütles Kiik.

„Kuhugi ei ole kadunud ka võimalus broneerida eelnevalt aeg ning saada kaitsesüst ilma elavas järjekorras ootamata,“ lisas COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. „Digiregistratuuris on lähinädalateks saadaval üle 10 000 aja ning neid on pakkuda igas maakonnas. Aja saab broneerida aadressil www.digilugu.ee, helistades 1247 või pöördudes tervishoiuasutuse registratuuri. Ka aina enam perearste on asunud taas vaktsineerima, paljud neist ka laiemalt kui vaid oma nimistus.“

Lisaks on vaktsineerimise võimalus ka 9 maakonna apteekides, info ja registreerimine https://vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus

Kõige rohkem on täisealisi vaktsineeritud Hiiumaal (73%), järgnevad Tartumaa (67%), Viljandimaa (62%), Läänemaa, Jõgevamaa ja Saaremaa (61%), Raplamaa ja Järvamaa (60%). Lääne-Virumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud 59% ja Põlvamaal 58% täiskasvanutest. Ida-Virumaal on vaktsineeritud 40%, Võrumaal 52%, Valgamaal 53%, Pärnumaal ja Harjumaal 55% täiskasvanutest.

Eestis keskmiselt on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 57,02% täiskasvanutest. Kokku on ühe kaitsesüsti saanud 633 849 inimest, vaktsiinikuur on lõpetatud 558 566 inimesel.