Uudised

VIDEO | Erikomisjon: vaktsineerimise eesmärki peab tõstma (27)

Ohtuleht.ee, 6. august 2021 10:58
Foto: facebook.com/riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon sai tänasel avalikul istungil koolijuhtide, ettevõtete, sh erameditsiiniettevõtete, ja omavalitsuste esindajatelt ülevaate nende ettepanekutest vaktsineerimise tõhustamiseks.

Samal teemal

Erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles, et kuuldud ettepanekutest on paljud juba siin-seal kõlanud, kuid nii kompaktselt ei ole neid veel ette kantud. Komisjon asus seisukohale, et Paavo Nõgese töögrupi pakutud vaktsineerimist kiirendavate ettepanekute rakendamisel on võimalik suurendada vaktsineerimise ambitsiooni valitsuse seatud 70 protsendi asemel 80 protsendini septembri lõpust.

Erikomisjon soovib Sotsiaalministeeriumilt saada järgmisel nädalal Paavo Nõgese töögrupi ettepanekutele tagasisidet, mida on võimalik kiiresti ellu viia ja mida mitte. „Me oleme vaktsineerimise teemadel teinud kevadest alates üksjagu istungeid, kuid kahetsusväärselt ei jää küsimusi vähemaks, vaid neid on juurde tulnud. Ilmsiks on tulnud suuremad vead, miks vaktsineerimine suvel soikus. Nimelt jäeti mais kuni juulini sisuliselt kõrvale perearstid, ei kaasatud piisavalt eratervishoiu asutusi ning tegevusel polnud süsteemset rakenduskava,“ rõhutas Reinsalu.

Komisjon tuvastas, et siiani puudub vaktsineerimise konkreetne rakenduskava ja pidas oluliseks, et see viivitusteta välja töötataks. Tegevuskavas peaksid olema konkreetsed vahe-eesmärgid sihtrühmade lõikes.

Samuti nõuab komisjon, et valitsus jätkaks regulaarsete antikehade ning reovee uuringutega. Komisjon pidas tähtsaks sedagi, et vaktsineerimise töögrupi tegevusse kaasataks ka omavalitsuste ja ettevõtjate esindajad.

Erikomisjoni aseesimehe Marek Jürgensoni sõnul on oluline, et kuuldud ettepanekud jõuaksid komisjonist vakts

Erikomisjoni istungile on kutsutud riigikontrolör Janar Holm, sotsiaalministeeriumi COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer ning koolijuhtide, ettevõtete ja omavalitsuste esindajad.

Samal teemal

06.07.2021
Ööpäevaga lisandus 241 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 48 inimest
05.07.2021
Tanel Kiik: vaktsiinitõendid on tulnud, et jääda pandeemia lõpuni. Liina Kersna: koolid peavad jääma avatuks