Uudised

President Karis: vaktsineerimine on ainuke tark viis kriisi seljatamiseks (77)

Ohtuleht.ee, 12. oktoober 2021 17:57

Tanel Kiik ja Alar Karis

Foto: Vabariigi presidendi kantselei

President Alar Karis kohtus täna tervise- ja tööminister Tanel Kiigega ning valitsust koroonakriisis nõustava teadusnõukoja liikmetega, et saada ülevaade tervisekriisi lahendamisest ning arutada võimalusi, kuidas riigipea saaks selles olla toeks.

President Karis arutas minister Kiigega ja teadusnõukojaga võimalusi vaktsineerimise hõlmatuse tõstmiseks, et kaitsta riskirühmi ja piirata koroonaviiruse leviku korral inimeste raskesti haigestumist.

Samal teemal

„Pandeemiaga toimetulekuks on vaktsineerimine kõige olulisem. Vaktsiin on peamine abivahend, kuidas kaitsta riskirühma kuuluvaid inimesi, hoida koole avatuna, et meie lapsed saaksid tarkust omandada, võimaldada kultuurielu ja ettevõtjatel oma tegevust jätkata,“ lausus president Karis.

Riigipea rõhutas kohtumistel nii riigi, kohalike omavalitsuste, perearstide kui ka kogukonnajuhtide koostöö tähtsust, et aidata inimesi neid ootavate vaktsiinidoosideni ja jagada vastuseid ülal püsivatele küsimustele.

„See ei ole ainult sotsiaalministeeriumi mure, vaid samuti valla- ja linnajuhtide, omavalitsuste sotsiaaltöötajate, valitsuse kommunikatsiooniinimeste, teadlaste ja perearstide, kogu riigi ühine probleem, mis tähendab, et ka kogu riigil tuleb ühiselt tegutseda, et vaktsineeritud inimesi oleks tunduvalt rohkem,“ ütles president Karis.

President ja teadusnõukoda

Foto: Vabariigi presidendi kantselei

Tervise- ja tööminister Kiik ning teadusnõukoja liikmed andsid president Karisele kohtumistel ülevaate koroonakriisi lahendamisest ning tõdesid, et nakkuse leviku olukord teeb eriti muret vähese vaktsineerimisega hõlmatud maakondades.

Haiglad on sel aastal koroonaviiruse nakkuse leviku tõttu juba pidanud piirama plaanilist arstiabi, mistõttu pole kümned tuhanded abivajajad saanud plaanilist ravi, aga olukord haiglates tõotab minna raskemaks.

„Iga süstitud vaktsiin on leevendus meie meditsiinisüsteemi ülekoormusele, mis tähendab paremat ravi kättesaadavust muude raskete tervisemuredega patsientidele,“ sõnas president. „Vaktsineerimine on üks tõhusamaid viise tagada, et ühiskonda ei peaks panema lukku.“

Samal teemal

12.09.2021
GRAAFIKUD | Milline on seis koroonarindel? Kuidas tabavad märki kaitsesüstid? Kas haiglad saavad hakkama?
12.09.2021
COVID-19 LÄHIRIIKIDES: Soomes läheb käiku koroonapass, Venemaal napib haiglakohti