Uudised

Ka Ida-Tallinna Keskhaigla korraldab ravi ümber

Tartu Ülikooli Kliinikum peatab plaanilise ravi (96)

Toimetas Triinu Laan, 20. oktoober 2021 11:40
Foto: Aldo Luud

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatus otsustas esmaspäevast katkestada plaanilise statsionaarse ravitöö, et katta suurenenud Covid-19 haiglaravi vajadust ning tõsta ravivõimekust.

„Oleme jõudnud olukorda, mil nii kliinikumi kui ka teiste Lõuna meditsiinistaabi haiglate Covid-19 voodikohtade täituvus on 100% piiril. Arvestades viimaste nädalate nakatumisnäitajaid ja pidevat haiglaravi vajaduse kasvu Covid-19 tõttu, tuleb juurde luua täiendavaid Covid-19 voodikohti,“ ütles Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige professor Joel Starkopf. 

Samal teemal

Täiendavate voodikohtade loomiseks ning osakondade personaliga mehitamiseks katkestatakse plaaniline statsionaarne ravitöö alates 25. oktoobrist neil erialadel, mille personal ja voodikohad on vajalikud Covid-19 patsientide, sh intensiivravi tagamiseks. „Peatamine hõlmab sisehaiguste erialasid, kardioloogiat, pulmonoloogiat, neuroloogiat, kirurgilisi erialasi. Konkreetne raviteenuste loetelu ja maht selgub lähipäevil,“ selgitas Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Doktor Kotsari sõnul on plaanilise statsionaarse ravitöö peatamine möödapääsmatu meede, olgugi, et sellega halveneb teiste patsientide ravile pääsemine. „See tähendab, et peame paljude haiglaravi ootavate inimeste operatsioone, protseduure ja uuringuid lükkama edasi. Ilma plaanilise töö piiramiseta ei ole võimalik tagada nii tavaravi kui ka intensiivravi võimekust Covid-19 patsientidele ja teistele patsientide erakorraliste hospitaliseerimiste puhul,“ rääkis ravijuht.

Ta kinnitas, et ravitöö piirangud vaadatakse üle iganädalaselt. „Olukord Covid-19 levikuga on äärmiselt tõsine. Tervishoius on kriitiline olukord. Palume inimestel suhtuda tõsiselt viiruse levikusse, sealjuures hoolida nii iseenda kui ka teiste tervisest ning vaktsineerida end Covid-19 vastu. Tervishoiusüsteemis ei ole ainult Covid-19 patsiendid, vaid ka kõik teised, kes oma plaanilise ravi edasilükkumise tõttu kannatavad. Eakaid ja riskirühma inimesi kutsume kindlasti saama vaktsiini tõhustusdoosi,“ sõnas dr Kotsar.

20. oktoobril on hospitaliseeritud Tartu Ülikooli Kliinikumi isolatsiooni vajavaid Covid-19 patsiente 76, kellest intensiivravi vajab 14 patsienti. Enne Covid-19 pandeemiat oli kliinikumis nakkushaiguste osakonnas 11 voodikohta. Praeguseks on osakond laienenud 40 voodikohani, kuhu hospitaliseeritakse vaid Covid-19 patsiendid. Lisaks on avatud 20 voodikohaga Covid-19 osakond kopsukliinikus. Kaks kliinikumi intensiivravi osakonda on muudetud Covid-19 intensiivideks, mis võimaldab hospitaliseerida kuni 19 juhitavat hingamist vajavat patsienti. Valmisolek Covid-19 patsientide hospitaliseerimiseks on olemas ka sünnitusosakonnas, lastekliinikus ja psühhiaatriakliinikus. Lähipäevadel avab kliinikum täiendavad 20 voodikohta, sh 6 intensiivravi jaoks.

Kokku on kliinikumis ravil viibinud 1578 Covid-19 patsienti.

Ka Ida-Tallinna Keskhaigla korraldab ravi ümber

Ida-Tallinna Keskhaigla piirab sise- ja kirurgiliste erialade plaanilise statsionaarse ravi alates 22. oktoobrist.  Põhjuseks on suurenenud Covid-19 patsientide haiglaravi vajadus.

Haigla juhatuse liikme ja ravijuhi Ene Hallingu sõnul on olukord tõsine ning haigla töö vajab täiendavaid ümberkorraldusi. „Me näeme igapäevaselt nakatumisnäitajate tõusu. See kõik on toonud kaasa järjest suureneva Covid-patsientide haiglaravi vajaduse. Olukorra lahendamiseks peame statsionaarset ravi piirama ja avama ka teise Covid-osakonna“.

Hetkel on Ida-Tallinna Keskhaiglas ravil 52 Covid-patsienti. Avatava teise Covid-osakonnaga lisandub 24 voodikohta. Erakorraline töö ja plaaniline ravi jätkub haiglas võimaluste piires, kuid haigla kriisistaap jälgib igapäevaselt olukorda ning otsustab võimalikud uued piirangud vastavalt olukorrale. 

Samal teemal

24.09.2021
Arvud suurenevad: koroonaviiruse tõttu vajab haiglaravi 466 patsienti, lisandus 1787 uut nakatunut, suri seitse inimest
20.09.2021
Tartu arstid: me ei soovi ennast leida olukorrast, kus peame jätma abita ka erakorralist ravi vajavaid patsiente
20.09.2021
Politsei on tabanud 33 koroonaaja dokumendivõltsijat, karistuseks sümboolne trahvisumma
19.09.2021
55aastase mehe Covid-19 ravi maksis peaaegu 300 000 eurot ning kestis kolm ja pool kuud