Uudised

UUS OHTLIK KOROONATÜVI LIIKVEL: kõik vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed peaksid riiki saabumisel ennast testima (131)

Toimetas Triinu Laan, 26. november 2021 19:26

Foto: Tiina Kõrtsini

Kõik Eestisse naasvad Eesti elanikud saavad minna tasuta koroonatesti tegema. PCR test on tasuta olenemata sellest, kas saabutakse riskiriigist või asukohast, kus nakatumise tase on madal.

Terviseamet tagab reedest tasuta testimisvõimaluse kõigile reisijatele, sest Lõuna-Aafrika Vabariigis tuvastati uus ja väga nakkav koroonaviiruse variant B.1.1.529.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul on oluline, et kõik välisriigist saabuvad inimesed läheksid PCR testima ja positiivsed testid jõuaksid sekveneerimisele.

Samal teemal

„Tegemist on ettevaatusabinõuga, sest praegu ei ole veel uue tüve kohta piisavalt infot, et põhjapanevaid järeldusi teha. Siiski on oluline uued variandid võimalikult kiirelt tuvastada ja haigusjuhud isoleerida, et vältida uute tüvede laialdast levikut,“ lisas ta.

B.1.1.529 viirusetüve ei ole Eestis veel tuvastatud. Eestis on püsiv ulatuslik riigisisene Delta variandi levik. Uus tüvi on jõudnud juba ka Belgiasse.

Maailma Terviseorganisatsiooni teatel läheb B.1.1.529 variandi edasikanduvuse ja selle tüve suhtes vaktsiinide tõhususe hindamisega mõned nädalad aega. Äärmiselt oluline on rõhutada, et seniseid nakkusohutuse meetmeid tuleb kindlasti endiselt täita, et vältida viiruse edasikandumist.

Lõuna-Aafrika Vabariigis tuvastati B.1.1.529 variandi suur osakaal. Kuivõrd nakatumiste tase on Lõuna-Aafrika Vabariigis madal, ei saa tüve leviku kohta teha põhjalikke järeldusi. B.1.1.529 viirusetüve esinemise rohkus võib olla tingitud üksikutest nn superlevitajaga seotud juhtumitest ja pole teada, millisel määral esineb sel konkurentsieelis teiste viiruse tüvede ees. Siiski jääb kahtlus, et B.1.1.529 tüvi võib olla Aafrikas laiali levinud.

Samal teemal

26.11.2021
Koroonaviiruse uus tüvi vallandas maailmas paanika
25.11.2021
JÄLLE UUS VARIANT! Teadlased hoiatavad koroonaviiruse eriti ohtliku tüve eest, mis võib olla veel hullem kui delta!