Uudised

Lastefond toetab ihtüoosi põdevaid lapsi viimast aastat 

Toimetas Kristin Aasma, 23. jaanuar 2014, 10:31
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kampaania plakat. TÜK Lastefond
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kogub viimast aastat annetusi ihtüoosi ehk kalasoomustõbe põdevate laste ja noorte toetuseks. Seitse aastat kestnud projekt lõpeb detsembris. Nahaarstid ja lastefond avaldavad lootust, et riik leiab lahenduse haigete baaskreemide hüvitamiseks.

Ihtüoos on pärilik ja eluaegne nahahaigus, mille puhul on naha sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või on aeglustunud nende irdumine. Kahjustunud nahka ei ole võimalik terveks ravida, kuid regulaarse ja korraliku nahahoolduse ja ravimite tarvitamisega on võimalik naha seisukorda oluliselt parandada, edastas SA TÜK Lastefondi tegevjuht Küllike Saar.

Vajalike kreemide-salvide kogus ühes kuus võib ulatuda mitme kilogrammini, kuid Eesti Haigekassa seda ravikuluna ei arvesta.

Eesti Naha- ja Suguhaiguste Arstide Seltsi president Annika Volke ütles, et nende laste jaoks on kreemid ravim ning riik peaks seda ka niimoodi arvestama.

Lastefond alustas ihtüoosi põdevate laste toetamist juba 2007. aastal kampaaniaga "Keegi pole seda väärt" ja teeb seda siiani: 2014. aastal on toetusesaajate nimekirjas 14 last, igaühte neist toetatakse kuni 64 euroga igas kuus.

Samal teemal

Kuigi ihtüoosi põdevate laste toetamine ei ole enam ammu olnud fondi põhikampaania, leidub ikka neid, kes teevad annetuse just neile lastele mõeldes. Näiteks Tele2 kontoris tegid töötajad isekeskis korjanduse ja kogusid 130 eurot.

"Eesti nahaarstid tänavad Lastefondi ja annetajaid hoolivuse eest," ütles Volke. "Loodame väga, et see innustab ka sotsiaalministeeriumi leidmaks lahendust baaskreemide hüvitamiseks."

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. 13 tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1,5 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee