Konverents "Kelle oma on patsient?" Jõhvi kontserdimajasFoto: Ülo Veldre (Ida-Viru Keskhaigla)
Uudised
7. november 2014, 17:59

Tohtrid jaotasid Jõhvis patsiente

"Meie sihiks ongi, et arstid ja õed saaksid ühtmoodi aru, kuidas tagada mistahes seisundis patsiendile kvaliteetne ravi ning inimlikus mõttes tugi ja turvatunne," rääkis Ida-Viru Keskhaigla ülemarst Aime Keis täna Jõhvis toimunudTartu Ülikooli Kliinikumi ja Ida-Viru Keskhaigla viiendal ühisel sügiskonverentsil, mis otsis vastust küsimusele: kelle oma on patsient?

„Meditsiini argipäeva dikteerivad rohkem küsimused, „kes maksab?“ või „kes vastutab?“, aga patsienti huvitab, et ta saaks leevendust enda ihu- ja hingehädale“ kirjeldas kujunenud olukorda Ida-Viru Keskhaigla ülemarst Aime Keis. Ta lisas: „Konverentsi keskseks märksõnaks on „multidistsiplinaarne patsient“, mis esmapilgul kõlab nagu ladina keeles kirjutatud loetamatu ja haigele mõistetamatu diagnoos ... Meie sihiks ongi, et arstid ja õed saaksid ühtmoodi aru, kuidas tagada mistahes seisundis patsiendile kvaliteetne ravi ning inimlikus mõttes tugi ja turvatunne.“

Konverentsil astusid üles nii juristid, praktikud (arstid, õed, apteekrid taastusarst), teoreetikud (kõrgkooli rektor), administraatorid (haiglate juhid) kui loomariigi „hingeelu“ tundjad. Üheks keskseks teemaks kujunes õe rolli määratlemine. Konverentsil osales ligikaudu 200 arsti ja õde.
 
„Kaasajal muutub arsti staatus päevadega kiiremini kui möödunud sajandil aastakümnetega. Põhiprobleem ongi selles, kas me suudame nende muutustega kohaneda, nendele adekvaatselt reageerida,“ märkis Keis.