Keha

Muusika leevendab valu, tõstab keskendumisvõimet ja rahustab 

Silja Paavle, 3. detsember 2014 12:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Muusika on oma olemuselt võimas. Mitte ainult seepärast, et see paneb meid tantsima ja ümbritsevat unustama, ka tervisele on sellel mitmeid kasulikke omadusi.

See aitab leevendada valu. Uuring ajakirjas Frontiers in Psychology leidis, et kui fibromüalgia patsiendid kuulasid kümme minutit neile meeldivat muusikat, mis oli aeglasem kui 120 lööki minutis, kogesid nad vähem valu, kui rütmikat muusikat kuulates, kirjutab Time.

Samal teemal

See aitab keskenduda. Järgmine kord, kui kirjutad ettekannet või viimistled selle esitlust, kuula näiteks Vivaldit või Bachi. 2007. aastal Stanfordi ülikoolis läbi viidud uuring leidis, et hilisbaroki aja muusika kuulamine aitab kaasa keskendumisele ja mälu tööle.

See teeb treeningu tulemuslikumaks. Igaüks on kogenud, kuidas muusika teeb treeningu intensiivsemaks. Teadlased on välja selgitanud, et muusikaga kõrge intensiivsusega läbi viidud intervalltreening on palju nauditavam ja tulemuslikum, kui ilma muusikata trenn.

See tervistab sind tervikuna. Ajakirjas Nature Neurosciense avaldatud uuringu järgi on olemas terve hulk muusikapalu, mis suurendab mõnuaine dopamiini tootmist ajus ning see paneb sind omakorda tundma end energilisema ja lõbusamana. Hea tuju on terve püsimise aluseks.

See rahustab sind. Kui maanteel sõites kuulata mahedat muusikat, aitab see autojuhil roolimisega kaasnevat stressi ka kõige tihedama liiklusega teel. Teadlaste sõnul teeb optimistlik muusika inimesed õnnelikuks.