Keha

Kuidas pidudemöllus pohmelli vältida? (2)

Õhtuleht.ee, 29. detsember 2014, 10:19
Foto: PantherMedia / Scanpix
Aasta lõpus ajab üks pidu teist taga, mistõttu pole ime, kui ühel hommikul on saabunud pohmell. Kuidas seda vältida?

Öösel liigtarbitud alkohol toob tavaliselt kaasa raske peavalu. Jutte, kuidas alkoholi kiiremini põletada või pohmellist üle saada, on levinud läbi aegade, kuid Time toob välja arstide arvamuse selle nähtuse kohta.

Esiteks on nende hinnangul oluline mõista, mida pohmellis keha üritab öelda. Alkohol paneb rohkem kempsus käima, kahandades nii keha hädavajalikku vedelikutaset.Samal ajal mürgitavad alkoholis leidunud toksiinid organismi.

Sellest tulenevalt kinnitavad arstid: praktikas ei pruugi see küll olla lihtne, kuid parim viis pohmelli vältida on juua oma alkohoolseid jooke vaheldumisi veega.

Kui see meenub alles hommikul pärast pidu, tervitab magu samuti ohtrat veejoomist. Vesi kaitseb keha dehüdratsiooni eest ning aitab ka lahjendada ning väljutada erinevaid organismi jõudnud toksiine.

Samuti aitab pohmelli ära hoida korralik söömine enne joomist. Eriti raskemate ja rasvasemate roogade vitsutamine aitab alkoholi imendumist aeglustada. Ka söömine pärast peoööd, isegi kui see on viimane asi, mida sa mäletad, täiendab keha toitainetevaru nii, et sel on jaksu paremini toimida.

Ka on soovitatav võtta enne magamaminekut paar aspiriini.

Samal teemal

29. september 2015, 09:21
Ohtlik veepuudus
9. juuni 2015, 07:00
Pohmell piinab? Joo vett ja piima ning puhka!
16. märts 2015, 12:52
Pidutsesid nädalavahetusel kõvasti? Siin on mõned nõuanded enda turgutamiseks
1. jaanuar 2015, 18:00
Kuidas aastavahetuse pohmakast üle saada?