Keha

Lugu ilmus esmakordselt 2014. aasta jaanuaris.

Energiataimede esiviisik (8)

Irje Karjus (Metsamoor), 31. jaanuar 2015 12:26
Foto: KRISTJAN TEEDEMA
Lihtsad omamaised taimed on need, mis annavad uuteks algusteks vajalikku jõudu ning tunde, kuidas eluenergia voogab selgroogu, paneb sind liikuma ja tegutsema.

Kõik on jälle uus. Ja kõik, mis nüüd algab, võib olla parim õppetund, ükskõik kui hea või halvana see ei tundu. Jälle saad olla algaja armastuses, andestuses ja avameelsuses.

Vaata värske pilguga üle oma normid ja reeglid! Avasta põnevaid nüansse ja alusta uute kohtumistega eelkõige iseendas. Uuteks algusteks vajalik lisaenergia võta vastu aga taimedelt.

Kuusejook

Pane kuuseoksad sidruni asemel toasooja vee sisse. Hoia paar tundi ja joo seda ergutavat vett päeva jooksul.

Vaarika­varrejook

Too vaarikavarsi, lõika väikesteks tükkideks, tambi neid veidi pudru­nuiaga, vala peale toasoe vesi, leota paar tundi ja naudi mõnusat jooki.
Naudi mustasõstra- ja vaarikavarrejooki vaheldumisi kolme nädala jooksul. Varsti tunnedki selgroogu kogunevat eluenergiat, see paneb su liikuma ja tegutsema.

Mustasõstra­okste jook

Too mustasõstraoksi, lõika väikesteks tükkideks, tambi neid veidi pudrunuiaga, vala peale toasoe vesi, leota paar tundi ja naudi mõnusa­maitselist jooki.

Pojeng

Tarvita pojengiõieteed emakalihaste toonuse tõstmiseks ja seksuaalelu kvaliteedi parandamiseks.

Joo pojengiõitest ja -lehtedest tehtud teed ainevahetuse ergutamiseks.

Kuldjuur

Kui nuusutada kuldjuuretõmmist, lähevad mõtted kohe roosile. Kui maitsta tinktuuri, tekib suhu maitse, nagu oleks söönud roosiõisi.

Kuldjuur toniseerib, tõstab vererõhku, parandab töövõimet ja organismi vastupanuvõimet ning annab juurde energiat.

Kuldjuuretinktuuri tasub kasutada pärast ägedate ja krooniliste haiguste põdemist ning südametegevuse puudulikkuse raviks.

Kuldjuuretõmmis aitab impotentsi korral.

Noorendav tõmmis. Võta 1 tl kuldjuurepulbrit, näpuotsaga salveilehti, kummeliõisi ja mündilehti. Pane poole liitri kuuma vee sisse pooleks tunniks tõmbama. Määri selle tõmmisega igal hommikul nägu. Varsti märkad, kuidas näonahk muutub jumekaks ja värskeks.

Minu kogemus. Võtsin iga päev mõne tilga pojengi-kuldjuuretinktuuri. Ja juba mõne päeva möödudes märkasin enda juures erakordselt vaimset aktiivsust ja tegemislusti. Võtsin mitu asja korraga ette ja suutsin need ka edukalt lõpuni viia, tundmata seejuures vähimatki väsimust. Isegi kui keha tundus olevat väsinud, oli vaim ikkagi ergas ja aktiivne.

Selja-hõõrumine 

Palu kaaslasel hommikuti hõõruda oma alaselga labakäega ja seejärel aeglaselt liikuda käega selgroo kohal ülespoole kuni pealaeni. Korrake seda viis korda. Seejärel tee sama kaaslasele. See paneb eluenergia mõnusalt voogama.

Samal teemal

18.03.2015
Metsamooriga elust, sõnumisest ja taimedest
09.02.2015
ÕHTULEHE VIDEO: kuidas toituda nii, et väsimus ei tapaks?
20.01.2015
Mõnikord isegi ohtlik? Ravimtaimede eksitav leebus...
20.12.2014
Aitame seedida!