Terviseuudised

Head inimesed on Cassandrale annetanud juba ligi 9700 eurot 

Õhtuleht.ee, 4. juuni 2015 09:34
CassandraFoto: Lastefond
27. mail kutsus SA TÜK Lastefond ETV saate "Ringvaade" vahendusel kõiki häid inimesi üles abistama haruldase nahahaigusega 2-aastast Cassandrat, kes vajab iga paari kuu tagant opereerimist Inglismaal. Tänaseks on pisitüdruku toetuseks kogunenud juba 9694 eurot.

See summa katab vähemalt üheksa Cassandra ravireisi kulud. Kui neid aga ei peaks nii palju vaja olema, suunatakse üle jääv summa lapse nahahooldusvahendite kompenseerimiseks ning lapsehoiuteenuse eest tasumiseks.

Samal teemal

Viimastele kulub perel ka ühes kuus ca 750 eurot ning neid toetab selles igakuiselt 100 euroga Käru vald ning 650 euroga Lastefond.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv leiab, et Cassandrale osaks saanud toetus on järjekordne näide sellest, kui palju headust on peidus kaasmaalaste südametes:

"Kuigi eestlased on tavapäraselt pigem tagasihoidlikud ja kinnised ega kipu oma nina teiste asjadesse pistma, siis on näha, et otsesele abipalvele ei jäeta reageerimata. Kui keegi jagab meiega oma rasket võitlust, ei jäta see meid külmaks, vaid läheb väga korda. On südantsoojendav, kuidas Cassandra ja tema ema käekäigu vastu huvi tuntakse, nende peale mõeldakse ja kaasa elatakse. Kahtlemata on nad on meile kõigile oma rõõmsameelse ja positiivse olekuga ka suureks eeskujuks."

Cassandra põeb bulloosset epidermolüüsi – üliharuldast (miljonist 1 laps maailmas) nahahaigust, mille korral tekivad nahale valusad, sügelevad ning aeglaselt paranevad villid. Kaasasündinud haigust ei ole võimalik välja ravida, kuid pideva hooldusega saab sellega kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida.

Cassandra puhul on see haigus aga muutunud lapse jaoks eluohtlikuks, sest 2014. aasta alguses tekkisid haigusest tingitult probleemid hingamisteedega: tüdrukul kasvab kurku pidevalt tagasi sidekude, mis sulgeb tema hingamisteed ning seab ta pidevasse lämbumisohtu. Hingamisteede avamiseks vajab laps iga paari kuu tagant opereerimist Inglismaal, kuna sidekude kasvab pidevalt mingis ulatuses tagasi.

Samal teemal

28.07.2015
Pruutpaar annetas pulmamängude tulu haruldase haigusega Cassandrale
19.06.2015
Lastefond toetab haruldase haigusega pisitüdruku ravireisi Saksamaale
09.06.2015
Ajukahjustusega poiss saab Lastefondi annetajate toel endale tugiisiku
29.05.2015
Lastefond: aidakem 2aastane Cassandra ravireisile Inglismaale!