Uudised

Ida-Tallinna Keskhaigla arstid hakkavad saarlasi tohterdama 

Toimetas Silja Paavle, 24. september 2015 13:06
Foto: PantherMedia / Scanpix
Ida-Tallinna ja Kuressaare Haigla sõlmisid koostöökokkuleppe, mille kohaselt osutavad Ida-Tallinna Keskhaigla arstid Kuressaare Haiglas vajalikke eriarsti vastuvõtte, parandades seeläbi tervishoiuteenuste kättesaadavust Saare maakonna elanikele.

ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee kinnitas, et Ida-Tallinna Keskhaiglale on alati olnud oluline teha koostööd teiste Eesti haiglatega. „Meie personal koosneb oma eriala tippspetsialistidest ning kogemuste vahetamine ning enesetäiendamine on loomulik osa haigla igapäevatööst. Varasema koostöö jätkuks ametlikult sõlmitud koostöölepe seab raamid omavahelistele suhetele kahe haigla vahel ning sätestab vastastikused kohustused."

Samal teemal

Kuressaare Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul annab koostöölepe Saaremaa elanikkonna arstiabi kättesaadavusele juurde palju.

„Ida-Tallinna Keskhaigla näol on tegu tugeva koostööpartneriga, kelle abil jõuab Saaremaa patsiendini parim erialaspetsialistide poolt pakutav arstiabi. Kuressaare Haigla varasem koostöö Tartu Ülikooli Kliinikumiga on olnud edukas ja julgustanud meid sõlmima ka teiste haiglatega samalaadseid koostööleppeid – just tugeva keskhaigla kuvandit kandev ITK oli seetõttu lepingupartneriks sobivaim," sõnas omalt poolt juhatuse esimees Viktor Sarapuu.

Sõlmitud koostöölepe hõlmab ambulatoorse arstiabi osutamist, haigla personali kvalifikatsiooni tõstmiseks vajaliku õppe- ja teadustöö läbiviimist ning uute ravimeetodite rakendamist konverentside, seminaride ja õppuste näol. Samuti ühtsete tegevusjuhiste koostamist ja rakendamist III raskusastme patsientide suunamiseks ja jätkuraviks, lisaks meditsiinilise informatsiooni ning meditsiinitehnika-alaste kogemuste vahetamist.

Samal teemal

12.09.2015
Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas on nüüdsest 24 perepalatit
11.08.2015
Vähene magamine põhjustab paljusid moodsaid tõbesid
08.08.2015
Pideva valuga kimpus? Otsi abi valuravikabinetist!
07.08.2015
Dietoloog Henri Ruul: Inimene peab ise tahtma oma elustiili muuta!