Keha

Kolm asja, mida sa oma väljaheites näha ei tohiks (12)

Õhtuleht.ee, 29. september 2015 14:35
Foto: PantherMedia / Scanpix
Paljud mehed räägivad, et parimad mõtted tulevad tualetis istudes. Päris kindlasti ei mõtle nad samal ajal sellele, mida võiks nende väljaheide sisaldada.

Ometi aga tasuks sellele vähemalt enne vee peale tõmbamist pilk peale heita, sest mõned lihtsad asjad viitavad ilmselgetele terviseprobleemidele, kirjutab Men´s Health ja toob välja kolm asja, mida keegi oma väljaheites näha ei tohiks ning mille olemasolul tuleks arsti juurde minna.

Veri väljaheitel tähendab reeglina hemorroide, kuid see võib olla ka märk põletikulisest soolehaigusest või soolevähist. Ka mõned mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad väljaheitesse verd tuua. Saamaks põhjusele jälile, mine kindlasti arsti juurde.

Ussid väljaheites mõjub tõelise õudusunenäona. Usside olemasolule viitab tegelikult ka kihelus pärasoole ümber, eriti öösiti, sest usside munad paiknevad just sealkandis. Usside olemasolu viitab aga saastunud pindadelt (näiteks pesemata toidult) saadud parastiaarnakkusele, mis võib kaasa tuua seedeprobleeme. Õnneks on ussidest lihtne vabaneda ehk kui arst on kindlaks teinud, milliste parasiitidega täpsemalt tegu, oskab ta määrata ka sobivaima ravi.