Lapsed

Lastefond toetab sügava puudega tüdruku transporti hoiukodusse (2)

Õhtuleht.ee, 7. oktoober 2015, 09:04
Lika sündis suulaedefekti ja ulatusliku neelupiirkonna kasvajaga, mida opereeriti, kui laps oli 7-kuune.  Lastefond
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab tasuda sügava puudega 8-aastase Kohtla-Järve tüdruku transpordi eest Jõhvi hoiukodusse. Nii saab last ööpäevaringselt hooldav ema veidigi hingetõmbeaega.

Lika sündis suulaedefekti ja ulatusliku neelupiirkonna kasvajaga, mida opereeriti, kui laps oli 7-kuune. Operatsioonijärgselt tekkisid tüdrukul kodus aga hingamisprobleemid ning ta sattus lämbumise tõttu kliinilisse surma, mis tüsisitus kõne puudumise ja liikumispuudega. Praegu 8-aastase Lika vaimsed võimed on 3-aastase lapse tasemel, ta ei ei liigu iseseisvalt, sööb vaid püreestatud toitu ning tal puudub arusaadav kõne.

Samal teemal

Tüduku ema on lapse hooldusvajaduse tõttu kodune ning hoolitseb tema eest ööpäevaringselt üksinda. Kuna Lika vajab pidevat tõstmist kõikide igapäevatoimingute juures, on emal lapse kasvades tekkinud probleemid seljaga. Pere vajaks väga toetavaid teenuseid nagu lapsehoiuteenus, transporditeenus ja isikliku abistaja teenus, mis seni ei ole olnud nende kodukohas perele kättesaadavad.

Lastefondi poolt rahastatud hoiuteenuse pakkumine Jõhvis on avanud Lika emale võimaluse laps aeg-ajalt lähedalasuvasse sügava ja raske puudega laste hoiukodusse viia, et ise veidi puhata ja taastuda. Teises keskkonnas viibimine mitmekesistab ka lapse maailmapilti, annab võimaluse arendada sotsiaalseid oskusi ning harjuda teiste laste ja täiskasvanutega.

Kahjuks aga puudub perel endal lapse hoiukodusse transportimise võimalus ning neil tuleb selleks kasutada hoiukodu teenust. Selle eest tasumine käib aga perele üle jõu, mistõttu aitab neil selle eest tasuda Lastefond. Fond katab nelja kuu jooksul kord nädalas lapse transpordikulud hoiukodusse toetades perekonda kokku 335 euroga.

2 KOMMENTAARI

a
anne 8. oktoober 2015, 08:58
Selline asi ei peaks olema uudis,vaid enesestmõistetav asi. Nii paigast on ära enamus asju.
l
Lihtne lugeja. 7. oktoober 2015, 19:33
Jube pikk maa ikka. Kas poleks nüüd õige kui kogu see 101 +1 pehmelt öeldud tola sealt Toompealt alla lüüa. Omale ikka uued ja uhked ja ikka võimsamad...
(loe edasi)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee