Foto: PantherMedia / Scanpix
Tervis Pluss 17. november 2015 15:25
• Paiguta loom võimalusel eraldi ruumi.

• Lemmiklooma karvkatet tuleks korrapäraselt pesta. Aitab isegi looma puhta veega ülevalamisest, et allergeenide hulk väheneks. Kassi tuleks sellise tegevusega vähehaaval harjutada.

• Ülioluline on igapäevane korralik ruumide koristamine, et minimeerida kodutolmu, karvade ja loomakõõma hulka. Lemmiku järelt koristades tuleks vajadusel kanda maski ning kindaid.

• Eluruumide õhu puhastamiseks peaks igas toas olema korralik ventilatsioon.

• Kui vaatamata abinõudele allergiline põletik ägeneb ning sellest ähvardab välja kujuneda krooniline haigus, tuleks oma lemmikule otsida teine kodu.

• Looma pidavasse perre külla minnes tuleb tund enne allergeeniga kokkupuutumist võtta allergiavastast ravimit. Soovitatav on istuda kas lahtise akna või rõduukse lähedal. Iga kord pärast koduloomaga kokkupuutumist pese käed ning külaskäigu järel pane riided pessu ja käi duši all.

• Allergikul tuleks luua keskkond, kus organism allergeeniga minimaalselt kokku puutub. Ta peaks loobuma loomaaias, tsirkuses, looma- ja linnufarmides, hipodroomil ning kassi- ja koeranäitustel käimisest. Majapidamisse ja garderoobi ei sobi karusnahad, lambavillased ja hobujõhvidest tooted ning sulepadjad. Ettevaatlik tuleks olla ka lanoliiniühendeid sisaldavate kreemidega.

Allikas: Larissa Rodman

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

aga 18. november 2015 06:46
tal on ju õigus.allergia vastu aitavad söetablettidide söömine .see puhastab organismi.viib pliiühendid organismist välja,seda on tohutult õhud.
Mia 17. november 2015 21:22
Rumal ja iganenud jutt, et tuleb loomast loobuda! Praegusel ajal on olemas (inimesele kahjutuid) spraysid nii õhku kui tekstiilidele (diivanid, vaibad jne) piserdamiseks, need on apteekides täitsa saadavl! Lisaks veel korralikult koristada, õhutada ja looma silitada kord päevas niiske vannikindaga- ja pole midagi hullu! On olemas ka spetsiaalsed tolmuimejakotid ja muud vahendid. Loomast loobuda soovitamine on nii ebaausalt kergekäeline ja vastutustundetu!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS