Keha

Kümme kummalist asja seksielu ergutamiseks (7)

Õhtuleht.ee, 7. detsember 2015, 15:20
Punast kandvad naised on meestele teistest atraktiivsemad, punast veini eelistavad naised olevat suurema seksiisuga.Foto: PantherMedia / Scanpix
Seda, et seks on tervisele kasulik, teab küllap igaüks. Sestap tuletab YourTango meelde kümme väga lihtsat, kuid kummalisena tunduvat asja, mis libiidole hästi mõjub  ja seksielu ergutab.

1. Igava telesarja vaatamine. Inimesed, kellel on magamistoas televiisor, seksivad kaks korda rohkem kui need, kellel seda pole.

2. Kõrgem palk. Need, kes teenivad oma kolleegidest 5% rohkem, seksivad neli või enam korda nädalas. Kui arvete maksmise pärast ei pea muretsema, suureneb ka seksiisu magamistoas.

3. Adrenaliinirohke kohtamine. Kui jätad igava kino-õhtusöögi kohtungi vahele ja võtad koos kallimaga selle asemel ette midagi, mis vere tõeliselt käima ajab, tekitab see hulgaliselt ka magamistuppa jaguvat adrenaliini.

4. Veidrad lõhnad. Inglismaal läbi viidud uuringust selgub, et naistele meeldivad mehed, kes lõhnavad värvi, bensiini, tindi või naha järgi. Meestele meeldib naiste puhul aga hoopiski huulepulga, beebiõli või praelõhn.

5. Avokaado söömine. Avokaado on tõeline afrodisaikum – see muudab paremaks nii su salati kui seksielu.

6. Punane värv. Mehe võrgutamiseks kindla peale minek on panna selga punane kleit, selle alla punane pesu ja võõbata ka huuled punaseks. Naised, kes kannavad punast, on erinevate uuringute järgi meestele teistest atraktiivsemad.

7. Punane vein. Naised, kes eelistavad punast veini, on suurema seksiisuga. Nii väidab uuring, mis avaldati ajakirjas Journal of Sexual.

8. Lugemine. Lugemine paneb inimese fantaseerima ning see suurendab ajus seksile soodsalt mõjuvate dopamiini ja testosterooni teket. Lugemine võib madala sugutungi korral võimsalt tervendada.