Uudised

Lastefond toetas puudega poissi inhalatsiooniaparaadi ostmisel 

Silja Paavle, 16. detsember 2015 10:01
Pilt on illustratiivneFoto: PantherMedia / Scanpix
SA TÜ Kliinikumi Lastefond ja kohalik omavalitsus aitasid soetada tsüstilise fibroosiga 12-aastasele Gregorile uue inhalatsiooniaparaadi, mis aitab tal paremini hingata ning vältida haiguse süvenemist.

Gregoril diagnoositi tsüstiline fibroos juba 3-kuuselt. Tegemist on hingamiselundeid ja seedesüsteemi haarav pärilik ainevahetushaigus, mis põhjustab paljude kehavedelike viskoossuse tõusu tõttu näärmejuhade ummistumist ning haiguslike muutuste teket kudedes.

Samal teemal

Tsüstilise fibroosi ja sellest tingitud kroonilise kopsuhaiguse kontrolli all hoidmiseks vajab poiss igapäevaselt inhalatsiooniravi spetsiaalsete ravimitega, mis aitavad veeldada sitket sekreeti hingamisteedes, parandada selle transporti ülemistesse hingamisteedesse ning kergendada selle väljaköhimist. Kui laps inhalatsiooniravi ei saa, jääb sekreet, mida on võimatu ilma veeldamata välja köhida, hingamisteedesse ja põhjustab bronhilaiendeid.

Ravimite inhaleerimiseks on vajalik kaasaegne inhalatsiooniaparaat. Kahjuks aga läks Gregori senine inhalaator hiljaaegu katki. Perel, kellel on lapse haigusega seoses niigi palju lisaväljaminekuid, puudus keerulise majandusliku olukorra tõttu endal võimalus uue, 230 eurot maksva aparaadi soetamiseks. Seetõttu pöörduti abi saamiseks nii kohaliku omavalitsuse kui Lastefondi poole, kellest esimene otsustas Gregorile vajaliku inhalaatori ostu toetada 135 euroga ning viimane 95 euroga.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunneb suurt heameelt, et fond sai tänu oma annetajatele aidata Gregorit nii elementaarses asjas nagu hingamine. "Me loodame südamest, et meie püsiannetajate toel soetatud inhalaator aitab Gregori enesetunnet parandada," ütles ta.

Samal teemal

31.08.2017
Kopsusiirdamise läbi teinud poiss vajab tuge ravitoidu ostmisel
29.12.2015
Lastefondilt sai tänavu tuge 128 last mullusest rohkem
23.12.2015
Riik asub toetama haruldase nahahaigusega Cassandra haavahooldusvahendite soetamist
06.12.2012
Surmahaigust põdev Janno: "Surma kartes jääb elu elamata!"