Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 25. veebruar 2016 09:27
Vaatamata sellele, et ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine hakkas möödunud nädalal veidi langema, suri möödunud nädalal gripi tõttu veel kolm inimest.

Kaks neist olid Terviseameti andmeil jaanuari algusest alates olnud intensiivravil, kuid vaatamata kõikidele kasutusele võetud ravimeetmetele nende elu päästa ei suudetud. Kokku on tänavusel gripihooajal surnud üheksa inimest vanuses 53 – 91 eluaastat. Kõik kuulusid  riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate krooniliste haiguste tõttu.

Hooaja algusest on hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 525 inimest. Võrreldes eelmiste hooaegade on suurenenud hospitaliseerimist vajanud laste arv vanuses kuni 9 a, moodustades 60 protsenti kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Terviseametile teadaolevatel  andmetel  ei ole lastest ükski vajanud intensiivravi.   

Intensiivravi on vajanud gripi tõttu aga kokku 35 inimest vanuses 29 – 91 eluaastat, neist neli inimest vanuses 29-50 ehk 11,4%, vanuses 50 -64 oli 11 inimest ehk 31,4%  ning vanemaealisi (65 ja vanem) 20 ehk 57,1%.

25. veebruari seisuga on intensiivravi osakonda sattunud 6,6 protsenti kõikidest gripi tõttu hospitaliseeritud patsientidest, kuid vanemaealiste hulgas oli see protsent 20,2.

Kaks inimest olid nende endi sõnul eelnevalt terved, ülejäänud kuulusid riskirümadesse.

Kuigi nii ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine kui ka gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal on hakanud langema, on Terviseameti hinnangul grippi haigestumise vähenemisest veel vara rääkida.