Uudised

Iga viiendat eestlast kimbutab kuulmiskahjustus (3)

Silja Paavle, 3. märts 2016 11:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Et kuulmiskahjustustega inimeste arv suureneb iga aastaga, kutsub Eesti Vaegkuuljate Liit tänasel rahvusvahelisel kuulmise päeval inimesi üles oma kuulmist kontrollima.

Levinumateks kuulmiskahjustuste põhjuseks on müra, läbipõetud haigused, geneetilised häired ja vanusega kaasnev kuulmislangus. Meedikute sõnul võib kuulmiskahjustusega inimeste hulk küündida juba kuni 20% Eesti elanikkonnast. Kontrollis on käinud ja abivahendeid saanud on umbes kolmandik tegelikest abivajajatest. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes on saanud abi professionaalidelt ning vajalikud kuulmisvahendid, on tervemad, vähem depressiivsed, magavad paremini ning elavad kauem. 

Eesti Vaegkuuljate Liit kutsub inimesi üles tähelepanu pöörama enda ja lähedaste kuulmisele ning vajadusel panema kinni aja kuulmiskontrolliks. “Esimeseks vihjeks, et on vaja minna kuulmiskontrolli, on see, kui inimesele tundub juba mitmendat korda, et ta kuuleb küll, aga ei saa enam aru räägitavast. Tavaliselt ollakse selles olukorras segaduses, arvatakse et teised on hakanud segasemalt rääkima või televiisor mängib kuidagi vaiksemalt“ selgitab Külliki Bode, Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esimees.

Sellisel juhul peab aga kindlasti pöörduma perearsti poole, kes vajadusel suunab edasi kõrvaarsti juurde või kuulmiskeskusesse.

Samal teemal

07.12.2017
Millise helitugevusega on tervislik muusikat kuulata?
25.09.2017
Arst: kuulmislangusele on oluline jälile saada võimalikult varakult
10.02.2017
Ettevaatust! Pikaajaline valuvaigistite tarvitamine võib põhjustada kuulmislangust
25.10.2016
KURDID EI JÄÄ KUULJATEST MAHA: hakkama saab igas ametis