Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 3. märts 2016 12:20
Külmetusviiruste raviks ei ole olemas ravimeid, lisaks juba teadaolevate rahvameditsiiniliste lähenemiste juures võib tõve leevendamisel abi saada ka kuumast viskist.

Nimelt kirjutab Huffington Post, et külmetusviiruste vastu saab kuuma viskiga, millesse on lisatud  mett, sidrunimahla ja kuuma vett. Kuum viski avab nohuse nina ja ravib kurku täpselt samuti nagu näiteks kuum kanasupp.

Kes on seda meetodit katsetanud, kinnitavad, et viskist on enim abi nohu korral. "Alkohol laiendab veresooni, see omakorda muudab efektiivsemaks limaskestade töö, mis suudavad pärast kuuma viski joomist liigse eritise ja viirusega paremini toime tulla," selgitab seda USA Vanderbildti ülikooli meditsiinikooli arst William Schaffner. Tema soovitusel peaks külmetust ravides piirduma ühe klaasi kuuma viskiga, liigsel tarvitamisel selle mõju kaob.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

metsjeesus 3. märts 2016 20:51
küll nüüd avastasid....! viina ja viskiga on aegade algusest peale nii ravitud kui ka ennetatud külmetushaiguseid ja pole sinna midagi lisada vaja, toimib täitsa puhtana!
Rahvamees 3. märts 2016 17:49
Kui ei ole surmatõbi - alati on viinast abi.
Aga milleks head jooki kuumutada? Võib ju võtta klaasist lonksu head kraami ja siis kuuma teed mee ja sidruniga peale rüübata. Soovitan.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS