Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 16. mai 2016 16:40
Mõte magamise ajal kaalu kaotamisest võib ajada naerma, kuid uuringud kinnitavad, et uni mõjub ainevahetusele hästi ning et magamise ajal on tõepoolest võimalik kaalu kaotada.

Seega tuleb unele kehakaalule mõeldes korralikult tähelepanu pöörata, vahendab Glamour. Nimelt selgus ajakirjas Health Promotion avaldatud uuringu tulemustest, et neil, kes lähevad õhtul magama ühel kindlal kellaajal ning ärkavad samuti samal ajal, on madalam keharasvaprotsent võrreldes nendega, kelle uneaeg on ebaregulaarne.

Lisaks märkasid teadlased, et vähem kui 6,5 või rohkem kui 8,5 tundi magamine on seotud kõrgema keharasva protsendiga. Kõige madalam keharasva protsent oli naistel, kes magasid 8-8,5 tundi.

Varasemad uuringud on näidanud, et vähene uni tõstab näljahormooni taset ja vähendab täiskõhutunnet tekitava hormooni taset ehk kaob ära takistus toiduga liialdada.

Seega – selleks, et magades kaalu kaotada, jälgi, kui pikk su uni on!

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Issver-sussver 16. mai 2016 20:37
Inimene kaotabki magades kaalu, selleks ei pea kella vaatama. Umbes 0,5 kilo ühe ööga, peamiselt vedeliku arvelt aga kindlasti ka mingi osa BAV-i kulub öösel - elutegevuseks.
Selles mõttes - mida kauem magad, seda rohkem kaalu kaotad, sest kalorid kuluvad aga juurde ei söö midagi. Veel parem, kui peale ärkamist ei söö midagi, vaid ainult jood vett ja teed trenni - siis on kaloripõletus eriti intensiivne, sest süsivesikute varud on ööga kahanenud ja energiat hakatakse võtma organismi varudest. Peale trenni ainult valgurikkaid toiduaineid, et energiat lihastest ei võetaks.

SISUTURUNDUS