Foto: RAIGO PAJULA
Õhtuleht.ee 29. juuni 2016 16:10
Et terve olla, vajab keha vett. Seepärast on täiskasvanul soovitatav juua kaks-kolm liitrit vett päevas.

Ah, et kuidas see tervisele mõjub? Zest pani kirja kümme selgitust.

1. Vee joomine on tõhus meetod tapmaks igasugu isusid, see täidab ka kõhtu. Seega, kui oled joonud piisavalt vett, tunned vähem nälga ja ei söö liiga palju. Veepuudus organismis ei lase aga kehal rasvu põletada, ehk dieedist pole kasu, kui sa piisavalt ei joo.

2. Uuringute andmeil tõuseb kalorite põletamise kiirus 30%, kui juua pool liitrit vett juuakse 30-40 minutiga.

3. Enne trenni ja treeningu ajal joomine annab energiat ja vähendab lihaskrampide tekke võimalust.

4. Vee joomine niisutab ka nahka, tulemuseks on tervem ja nooruslikum nahk.

5. Kui pea valutab, joo esmalt enne tableti võtmist klaas vett ning oota pisut. Veepuudus on nimelt enamlevinud peavalu põhjus, sestap aitab vee joomine enamikku peavaludest leevendada.

6. Regulaarne vee joomine turgutab aju ja aitab keskenduda. Ehk nagu auto sõidab rohkema kütusega kaugemale on ka inimene produktiivsem, kui tema organismis on piisavalt vett.

7. Piisav vee joomine aitab ennetada paljude haiguste teket.

8. Vesi aitab kehal vabaneda mürkidest ja jäätmetest, sest toetab normaalset soolestiku tööd. Vee joomine aitab vältida kõhukinnisust.

9. Kui su ei ole janu, siis töötab keha täisvõimsusel ning väsimustunne ei tule niisama lihtsalt kimbutama.

10. Vesi soodustab hormoonide ja toitainete liikumist, see soodustab ka endorfiinide vabanemist ning õnnetunde tekkimist. Pealegi, kui tervis on tänu veejoomisele parem ja sa näed tänu sellele hea välja, tunnedki end palju paremini.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

veeusulised kappi! 30. juuni 2016 17:39
Vene aega küll kirutakse aga ühe asja õppisid vene aja üle elanud inimesed siiski ära. Nimelt igasuguseid reklaamijaid ja agitaatorid peesse saatma. Täpsemalt öeldes - ignoreerima. Sest vene ajal ajuloputaja avalik peesse saatmine lõppes väga halvasti. Mina kui vene ajast tulnud inimene usaldan ennast ikka kõvasti rohkem kui neid isehakanud geeniusi, kes muudkui õpetavad, kuidas elada. Lühidalt, jood siis kui on janu. Need veepudeliga sinasõbrad on vee usku, noh umbes nagu isehakanud taimetoitlased (saab liha süüa küll aga usub, et liha söömine on halb).
ain 30. juuni 2016 07:51
Ei ole veel nii lolliks läinud ,et oma organismi mitte usaldada.Jätke meelde,juua tuleb siis kui on janu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS