Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 12. august 2016 14:25
Juhul, kui saabunud jahedad ilmad on pannud nina tilkuma või muutnud kurgu kähedaks - võta aeg maha ja ravi end. Ravides püüa vältida allpool väljatoodud väga levinud nelja viga.

1. Liialt paljude ravimite söömine. Parim ravi on puhkus ning üksnes igasugu teede ja tablettidega tõbe ära ei aja. Enesetunne võib sootuks halveneda, kui sööd läbisegi erinevaid ravimeid, kirjutab Yahoo Health.

 2. Liiga kõvasti nuuskamine. Nohu korral nuuskad ka iga väiksema piisa peale, sest nina tundub nii avanevat. Kuid liiga tugevasti nuuskamine võib põhjustada veresoonte lõhkemise, mille järel hakkab ninast verd jooksma. Liigse nuuskamise järel võib ninna sattuda ka uusi viirusetekitajaid, mis võivad omakorda põhjustada põletiku.

3. Sa käid tööl. Kui üritad end tööl ärksana hoida kohvi ja C-vitamiini abil, pikendad nii enda haigusperioodi kui võid nakatada kolleege. Liigne kohvijoomine viib kehast vedelikke, mis on vajalikud haigusest toibumiseks.

4. Sa võtad aegunud ravimit. Juhul kui sa pole ammu haige olnud, võib sinu kapis olla ravimeid, mille toimeaeg on ammu ületatud. Eriti ohtlik on süüa antibiootikume, mis on jäänud eelmisest ravikuurist üle. Kui arst ei ole sulle neid määranud, ära hakka omal käel tablette sööma.